Televizyonda En Çok İzlenen Yerli Diziler! (1-7 Ocak 2023)

13.01.2023 09:51
Televizyonda En Çok İzlenen Yerli Diziler! (1-7 Ocak 2023)

1-7 Ocak haftasında televizyon ekranlarında en çok izlenen yerli diziler belli oldu!

Yılı kapatırken zirvede olan “Yalı Çapkını” dizisi, senenin ilk haftasında bir puan düşmüş olsa da zirvedeki yerini korumaya benziyor. "Gönül Dağı" bir puan artışla geçen haftayla aynı şekilde listede ikinci sırada yerini aldı. Üçüncü sırada da bu sezon ilk defa çift haneli reytinglere ulaşan "Kuruluş Osman" dizisi yer alıyor.

“Son zamanlarda TV’de en çok neler izleniyor?” diye merak ediyorsanız, bu liste size rehber olabilir.

1 - Yalı Çapkını (S01 - B16) - 12,61

Star TV

Varlıklı bir ailenin oğlu olan Ferit, sefahatiyle ünlüdür. Bunun üzerine dedesi Halis Ağa, Ferit’in evine polis baskını yaptırır ve memleketi Gaziantep'ten yakın oldukları bir ailenin kızını torununa gelin olarak almaya karar verir.


2 - Gönül Dağı (S03 - B81) - 11,87

TRT 1

Bir gün çocukluk aşkı Dilek'e yeniden kavuşmanın hayalini kuran Taner ve iki kuzeni, kısıtlı imkanlarla mücadele ederken, unutulmaz bir olayın yolunu açar.


3 - Kuruluş Osman (S04 - B111) - 10,00

atv

20 Kasım 2019'da ilk bölümü yayınlanan dizi Bozdağ Film'in yapımcılığını üstlendiği yönetmenlik koltuğunda Metin Günay'ın oturduğu senaryosunu Mehmet Bozdağ'ın yazdığı Diriliş Ertuğrul'un devamı düşüncesinde tarih, macera ve drama türünde hazırlanan bir Türk dizisidir.

Dizi, adından da anlaşılacağı üzere Osmanlı İmparatorluğu'nun kurucusu Ertuğrul Gazi'nin oğlu Osman Bey'in hayatını betimlemektedir.


4 - Alparslan: Büyük Selçuklu (S02 - B40) - 8,85

TRT1

11. yüzyılda zaferleri ile imparatorluğu genişleten Selçuklu hanedanının ikinci padişahı Sultan Alparslan'ın hayatını ve zaferlerini anlatan dizi Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin devamı niteliğindedir.


5 - Üç Kız Kardeş (S02 - B33) - 7,67

Kanal D

3 kız kardeşin isimleri Türkân, Dönüş ve Derya’dır. Sadık Bey ve Nesrin Hanım’la birlikte kucak kucağa oturur ve onları bekleyen şahane yılların hayallerini kurarlar.

Dizi, İclal Aydın'ın aynı adlı romanından uyarlandı.


6 - Yürek Çıkmazı (S01 - B09) - 6,65

TRT1

Şiddet, alkolizm ve kişilik bozukluğunun gitgide kötüye götürdüğü adam, yaşama tutunmaya çalışan bir kadın ve çocuklarının hikâyesi anlatıyor. Atike Hınçlıer’in 'Yürek Çıkmazı' kitabından uyarlanmakta.


7 - Kızılcık Şerbeti (S01 - B11) - 6,21

Show TV

Birbirinden farklı iki kültüre sahip iki ailenin çocukları 'Doğa' (Sıla Türkoğlu) ve 'Fatih’in (Doğukan Güngör), hızlı bir nikahla hayatlarını birleştirmesinin ardından ardı ardına gelen olayları anlatıyor.


8 - Kardeşlerim (S03 - B74) - 5,78

atv

Hayatta karşılaştıkları her şeye ve her kötülüğe rağmen birbirlerinden aldıkları destekle yollarına devam eden dört kardeşin öyküsü gözler önüne seriliyor. Girdikleri bu hayat mücadelesinde ne kadar dibi görseler de umutlarından vazgeçmeyen kardeşler sevginin ve dürüstlüğün gücünü gözler önüne seriyor.


9 - Çöp Adam (S01 - B06) - 4,59

Star TV

Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan Çöp Adam dizisi; sıra dışı bir şekilde tanışan ve riskli bir oyunun içine hapsolan Tamer ve Peri’nin esrarengiz hikayesini konu almakta.


10 - Sipahi (S01 - B04) - 3,38

Show TV

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın yetiştirdiği en önemli ajanlardan Korkut Ali Türkoğlu (Kaan Yıldırım) ile kahraman istihbaratçıların gerçekleştirdiği operasyonları anlatılıyor.

Kaynak