Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

d@bbe 2 Fragmanı Yurt Dışında Gündemde

d@bbe 2 Fragmanı Yurt Dışında Gündemde
26 Kasım 2009

Google analystic verilerine göre www.dabbe2.com web sitesi üzerinden son olarak 51 ülkeden izlenen d@bbe 2 fragmanı dünyanın önemli film haber siteleri arasında yer alan twitchfilm.net 'e konu oldu. Twitchfilm.net editörü Todd Brown, D@bbe ve Semum filmlerinin yönetmeni Hasan Karacadağ'ın filmlerinde çok iyi bir ilerleme sağladığını belirtti. d@bbe 2 fragmanını teknolojik korkular, doğu folkloru ve Duhan alametini birleştiren yeni bir tür olarak tanımlayan site editörü, filmin fragmanını yayınladıktan sonra fragman yurt dışında yoğun ilgi gördü. d@bbe 2 , Özen Film’in dağıtımıyla 25 Aralık 2009 ’da, yaklaşık 200 kopya olarak vizyona girecek.


İlgili link için buraya tıklayın .


d@bbe 2 – FİLMİN KONUSU:


Kıyamet Saati Yaklaşıyor… İnternet yoluyla tüm dünyaya hızla yayılan ve her eve giren Dabbe, ona eşlik eden Cinler ve bilinmeyen gölge varlıklar dünyadaki tüm elektromanyetik sistemleri ve interneti ele geçirerek son saldırı için göklerden gelecek bir işareti beklemektedirler. Huzursuz ve tedirgin edici bir İstanbul şafağında göklerde beliren garip ve siyah bulut kümeleri ağır ağır açılırken arkalarına saklanmış olan “DUHAN” az sonra başlayacak kara istilanın ilk işaretidir. Kuran’da Duhan suresinde belirtilen ve aniden göklerden inecek olan ürkütücü kıyamet alameti DUHAN artık yeryüzüne doğru hareket etmeye başlamıştır. İstanbul’da son saatin yaklaştığından habersiz ve kendi dünyalarında sessizce yaşayan bir grup insan, kara bir felaketin arkasına gizlenmiş, sır varlıklarla karşılaşmanın dehşetini yaşayacaklardır. Kıyametin en korkunç alameti olan DUHAN’dan bir kaçış yolu var mıdır?

Tüm yorumlar (41)

Avatar
TwostarT (Star) | 9 Mayıs 2011, 16:35

İlk film iğrenç ötesiydi 2. filmde öyle olucağını düşünerek hayatımda izliyeceğim en son film.

Cevap Yaz
0
0
blackeagles35 (Jön) | 24 Nisan 2010, 14:39

Todd Brown HASAN KARACADAĞA gelısme kaydetmıs dıyorsa tamamdır.Hasan karacagın onu acık.Todd Brown  BU ISIn dehalarından

Cevap Yaz
0
0
galper84 (Amatör) | 7 Aralık 2009, 14:28

dabbe nin birincisi iğrençti bakalım ikincisn de başarabilecekler mi ... gerçekten çok kötü bi filmdi çok alakasız anlamsız konular wardı izlemeye bile değmezzzz..

Cevap Yaz
0
0
kavamenga (Profesyonel) | 2 Aralık 2009, 12:02

dinle insanları korkutmaya çalışıyorlar zaten dinden korkan çok kişi var halka tarzı filmlerde izlerken korkuyorsun sonra belli bi süre etkisinde kalıyorsun bunlarda hep soyut şeylerle yok inmiş yok cinmiş tamam yapın böyle filmlerde gerekli ama çok abartılıyor biraz da somut şeyler koyun şu filmlere imkansızlar la korkutabiliyorsa o korku filmidir dinle korkutmaya korku filmi denmez

Cevap Yaz
0
0
coffeenmovie (Amatör) | 2 Aralık 2009, 17:24

Katılıyorum. Zaten din insanlar için hassas bir konu. Özellikle dinle beyin yıkama, ya da dini siyasete alet etme bizim ülkemizde yaygın olduğu için bu tarz filmlerin olumsuz etkileri olabileceğini düşünüyorum.

0
0
laylaylom36 (Artist) | 1 Aralık 2009, 20:37

İlkini beğenmemiştim bakalım bu nasıl umarım güzeldir

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz