Televizyonda En Çok İzlenen Yerli Diziler! (12-18 Mart 2023)

23.03.2023 11:20
Televizyonda En Çok İzlenen Yerli Diziler! (12-18 Mart 2023)

12-18 Mart haftasında televizyon ekranlarında en çok izlenen yerli diziler belli oldu!

Son zamanlarda sürekli artışta olan “Kızılcık Şerbeti” dizisi bu hafta iki puan artışla birinci sırada haftayı tamamlıyor. Birinci sırayı kovalayan “Gönül Dağı” dizisi yerini koruyarak ikinci sıraya yerleşiyor. Bu sezon oldukça ses getiren “Yalı Çapkını” dizisi 3.bölümünden beri ilk iki sıranın altına ilk defa düşerek üçüncü sırada yerini alıyor.

“Son zamanlarda TV’de en çok neler izleniyor?” diye merak ediyorsanız, bu liste size rehber olabilir.

1 - Kızılcık Şerbeti (S01 - B19)

Show TV

Birbirinden farklı iki kültüre sahip iki ailenin çocukları 'Doğa' ve 'Fatih’in, hızlı bir nikahla hayatlarını birleştirmesinin ardından ardı ardına gelen olayları anlatıyor.


2 - Gönül Dağı (S03 - B89)

TRT 1

Bir gün çocukluk aşkı Dilek'e yeniden kavuşmanın hayalini kuran Taner ve iki kuzeni, kısıtlı imkanlarla mücadele ederken, unutulmaz bir olayın yolunu açar.


3 - Yalı Çapkını (S01 - B24)

Star TV

Varlıklı bir ailenin oğlu olan Ferit, sefahatiyle ünlüdür. Bunun üzerine dedesi Halis Ağa, Ferit’in evine polis baskını yaptırır ve memleketi Gaziantep'ten yakın oldukları bir ailenin kızını torununa gelin olarak almaya karar verir.


4 - Aile (S01 - B02)

Show TV

"Aile" dizisi, bilinen, önde gelen ailelerden olan Soykanlar’ın başındaki Aslan ile onunla benzer bir yarayı taşıyan psikolog Devin’in tanışmasıyla aile içinde değişen dengeleri konu alıyor. Bu bağlamda da ‘aile’ kavramının tartışmalı yönlerini irdeliyor.


5 - Kuruluş Osman (S04 - B118)

atv

20 Kasım 2019'da ilk bölümü yayınlanan dizi Bozdağ Film'in yapımcılığını üstlendiği yönetmenlik koltuğunda Metin Günay'ın oturduğu senaryosunu Mehmet Bozdağ'ın yazdığı Diriliş Ertuğrul'un devamı düşüncesinde tarih, macera ve drama türünde hazırlanan bir Türk dizisidir.

Dizi, adından da anlaşılacağı üzere Osmanlı İmparatorluğu'nun kurucusu Ertuğrul Gazi'nin oğlu Osman Bey'in hayatını betimlemektedir.


6 - Yargı (S02 - B56)

Kanal D

Yolları bir cinayet davasıyla kesişen bir avukat ve bir savcı, katili bulmak için birlikte çalışmak zorunda kalacak ve bu onların hayatlarında geri dönüşü olmayan bir kırılma noktası yaratacaktır.


7 - Alparslan: Büyük Selçuklu (S02 - B47)

TRT1

11. yüzyılda zaferleri ile imparatorluğu genişleten Selçuklu hanedanının ikinci padişahı Sultan Alparslan'ın hayatını ve zaferlerini anlatan dizi Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin devamı niteliğindedir.


8 - Camdaki Kız (S03 - B70)

Kanal D

Nalan, sıcaklığıyla herkesin ilk görüşte sevgisini kazanan güzel bir genç kadındır. Ailenin tek çocuğu olarak büyümüş el bebeği gül bebeği, varoluşun içinde yaşamış ve Nalan'ın en iyi okulları şerefle bitirdiği, Türkiye'nin en büyük otel zincirini bulan Köroğlu firmasının mimar olarak kendisinden daha çok koştuğu Sedat Köroğlu' ile evlilik.

Havva. Nalan ve Sedat, geçmişlerinde sakladıkları karanlık sırlardan uzaklaştıklarını düşünerek bu masalda umutla el ele yürümeye başlasalar da; yakında hayatları gerçek karanlığa gömülecek.


9 - Teşkilat (S03 - B67)

TRT 1

Teşkilat dizisi, ülkesi için kendi hayatlarından vazgeçip kalabalıkların içinde görünmez olmaları gereken bir görevi kabul ederek, "yer altına” inen yedi vatan sevdalısının hikâyesini ekrana getirecek... Ankara'daki SİHA fabrikasına terör saldırısı düzenlenir. Saldırının yabancı istihbarat servisleri tarafından organize edildiği tespit edilir. Bunun üzerine Milli İstihbarat Teşkilatı içinde gizli bir tim kurulur. Bu timin amacı saldırının arkasındaki güçleri tespit etmek ve ortadan kaldırmaktı.


10 - Ömer (S01 - B08)

Star TV

Müezzin Ömer’in (Selahattin Paşalı) kendisinden yaşça büyük Gamze’ye (Gökçe Bahadır) aşık olması hayatındaki tüm dengeleri değiştirecektir.

 

Kaynak: Box Office Türkiye