“Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı” Filminden İlk Fragman!

28.04.2023 16:03

“Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı” (The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes) filminden ilk uzun fragman paylaşıldı!

Açlık Oyunları” (Hunger Games) serisinin yazarı Suzanne Collins'in 2020 tarihli romanından uyarlanan “Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı” filminden ilk uzun fragman geldi. Hikaye, “Açlık Oyunları” dörtlemesinde anlatılanlardan yaklaşık 64 yıl önce geçiyor. Hikayede, Coriolanus Snow'u (Tom Blyth) distopik Panem ülkesinin en güçlü adamı olmadan on yıllar önce izliyoruz. Yapımcı Nina Jacobson, “Dünyada yolunu bulan genç bir adam ama aynı zamanda dönüşeceği adamın habercisi olan seçimler yapıyor” diyor. Snow karakteri, film boyunca kendini iki güç arasında sıkışmış bulacak: büyüleyici Lucy Gray Baird (Rachel Zegler) ve kötü Dr. Volumnia Gaul (Viola Davis). 

Lucy Gray, “Açlık Oyunları” kahramanı Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) gibi, 12. Mıntıka'dan bir haraç. Snow'la ilişkisi arenada başlıyor, ancak hızla kameraların gördüğünün ötesine geçiyor. 

Merakla beklenen “Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı” 17 Kasım 2023 tarihinde vizyona girecek.

“Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı” (The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakesfilminin konusu ne?

Coriolanus Snow'un (Tom Blyth) Panem'in zalim Başkanı olmadan yıllar önce, 18 yaşında olduğu döneme dönüyoruz. Genç Coriolanus yakışıklı ve çekicidir. Snow ailesi zor zamanlar geçirmiş olsa da Onuncu Açlık Oyunları için bir akıl hocası olarak seçildiğinde kaderinde bir değişiklik şansı görür, ancak yoksul 12. Mıntıka'dan haraç kızı Lucy Gray’e (Rachel Zegler) akıl hocalığı yapmakla görevlendirilince sevinci kursağında kalır.