Sinemalar.com

Kıyamet Virüsü d@bbe Gerçek Olacak Mı?

Kıyamet Virüsü d@bbe Gerçek Olacak Mı?
11 Aralık 2009

Teknolojinin hayatımızın her alanına girdiği günümüzde “Bilgisayardan insana virüs bulaşabilir mi?” sorusunun cevabını evet olarak düşünmek ürkütücü geliyor. Bilgisayarlardan insanlara virüs bulaşabileceği görüşü, İngiliz Profesör Kevin Warvick\'e göre gelecekte bir gün gerçek olacak. 25 Aralık’ta vizyona girecek d@bbe 2 ’de, bu ürkütücü görüş ilk kez bir sinema filminde işlenecek.


d@bbe 2 filminde internet yoluyla her eve giren ve insanlara bulaşabilen bir virüs şeklinde tasvir edilen Dabbe\'tül arzın, bilimsel olarak gerçeklik olasılığı olduğu ortaya çıktı. İngiltere Reading Üniversitesi Sibernetik Profesörü Kevin Warvick, gelecekte bilgisayar virüslerinin insanlara bulaşabileceğini açıkladı. Profösör Warvick; yakın gelecekte insan nöronları ve bilgisayar ağları arasında birtakım çipler aracılığıyla internet bağlantısı kurulabileceğini ve insan sinir hücrelerinin bilgisayar virüslerinin saldırısına uğrayabileceğini açıkladı.


Kuran\'da kıyamet alameti olarak geçen ve ne olduğu tam olarak bilinmeyen bir canlı anlamına gelen d@bbe kelimesi, Hasan Karacadağ\'ın d@bbe serilerinde bilgisayar aracılığıyla her eve giren ve insanlara bulaşarak beyinlerini ele geçiren bir virüs olarak tanımlanıyor.


Türkiye’nin ilk seri korku filmi olma özelliğini taşıyan d@bbe 2 , Özen Film’in dağıtımıyla 25 Aralık 2009’da, yaklaşık 200 kopya olarak vizyona girecek.


Kevin Warvick’in görüşü için: http://news.cnet.com/2100-1008_3-5450753.html
Kevin Warvick hakkında bilgi için: http://www.kevinwarwick.com/


d@bbe 2 – FİLMİN KONUSU:


Kıyamet Saati Yaklaşıyor… İnternet yoluyla tüm dünyaya hızla yayılan ve her eve giren Dabbe, ona eşlik eden Cinler ve bilinmeyen gölge varlıklar dünyadaki tüm elektromanyetik sistemleri ve interneti ele geçirerek son saldırı için göklerden gelecek bir işareti beklemektedirler. Huzursuz ve tedirgin edici bir İstanbul şafağında göklerde beliren garip ve siyah bulut kümeleri ağır ağır açılırken arkalarına saklanmış olan “DUHAN” az sonra başlayacak kara istilanın ilk işaretidir. Kuran’da Duhan suresinde belirtilen ve aniden göklerden inecek olan ürkütücü kıyamet alameti DUHAN artık yeryüzüne doğru hareket etmeye başlamıştır. İstanbul’da son saatin yaklaştığından habersiz ve kendi dünyalarında sessizce yaşayan bir grup insan, kara bir felaketin arkasına gizlenmiş, sır varlıklarla karşılaşmanın dehşetini yaşayacaklardır. Kıyametin en korkunç alameti olan DUHAN’dan bir kaçış yolu var mıdır?

Tüm yorumlar (7)

Avatar
dipnot (Jön) | 15 Aralık 2009, 18:57

Dabbe ve internet arasında nasıl bir ilişki kurup böyle bir konu yazmayı düşünmüşler anlamıyorum ya. Sanırım birinci filmdeki gerçekçilikten uzaklaşıyor. İnşallah geçerli bir açıklamasını yaparlar bunun. Yoksa çok saçma olucak

Cevap Yaz
0
0
mysterioplayer (Dublör) | 12 Aralık 2009, 20:27

Frangmana göre birinci film daha korkutucu geldi. Fazla korkutucu bulmadım ve İstanbulun yıkılışını gösteren sahnelerde gerçekçi olmamış diye düşünüyorum ama sonuçta bu sadece bir fragman hepsini izleyip göreceğiz.

Cevap Yaz
0
0
mascom (Dublör) | 11 Aralık 2009, 23:47

bu sene dabbe 2 çok konuşuldu inaşallah gişeden büyük hasılat yapar.diğer bu tür filmlerin önü açılır.gel artık 25 aralık:D

Cevap Yaz
0
0
ddidemm95 (Dublör) | 11 Aralık 2009, 22:28

bilgisayar virüsleri insanlara bulaşabilir tamam ama dabbenin internetle yayılması bana çok da olası gelmiyo..  filmse şimdilik çok iyi görünüyor. fragmanları,resimleri gerçekten süper. umarım hayal kırıklığına uğramam.. :)

Cevap Yaz
0
0
alone-in-dark (Artist) | 11 Aralık 2009, 18:48

aslında korku filmlerini seviorum ama ne yalan söleyim böle Kuranda geçtiğini bildiğim bişeyi izlemeye cesaret edemedim,yani ilkini izleyememiştim..bnu da izleyebilceğimi sanmıorum (:

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz