Esme Cullen

ABD | 15 Haziran 1975
9,2/10

Elizabeth Ann Reaser ; bir Amerikalı film , televizyon ve tiyatro sanatçısıdır. En iyi olarak 2005'te oynadığı Stay ve The Family Stone, 2006'da oynadığı televizyon serisi Saved , konuk olarak katıldığı Grey's Anatomy 'de tanındı. Aynı zamanda CBS'te yayınlanan ve bir komedi/dram türü olan The Ex-List'te öncü karakter tipindeki Bella Bloom rolünde oynamıştır. Son olarak Stephenie Meyer'in aynı adı taşıyan romanından esinlenilerek çekilen Twilight filminde Esme Cullen 'ı canlandırmıştır. Elizabeth Reaser'ın et yememesi de bir başka özelliğidir.

Devamını Oku

Esme Cullen Biyografi

Esme Anne Platt  1895 yılında  Columbus, Ohio’da doğdu. On altı yaşındayken ağaçtan düştü ve bacağını kırdı.  Hiçbir zaman unutamayacağı Dr. Cullen tarafından tedavi edildi. O zamandan sonra tanıştığı hiçbir erkek hafızasındaki muhteşem doktorla boy ölçüşememiş ve kalbini çalmayı başaramamıştır.

Charles Evenson’ın da diğer erkeklerden hiçbir farkı olmamasına ve Esme ona aşık olmamamasına rağmen babasının isteğiyle onunla evlenmiştir. Babası onun bir ömür boyunca yalnız yaşayan bir öğretmen olarak batıya taşınma fikrini hiç beğenmemiş ve bu evliliği planlamıştır.  Charles, her ne kadar dışarıdan normal bir erkek gibi görünse de, Esme saldırılarından nasibini almış, fakat sessiz kalmıştır. Charles İkinci Dünya Savaşı’na katılmış fakat 1919 da eve geri dönmüştür..

Charles’ın eve dönmesinden sonra Esme hamile kalmış ve bebeğini koruyabilmek için evinden ve evliliğinden kaçmıştır. Milwaukee’nin kuzeyinde yaşamış ve birçok kadın gibi savaş dulu gibi davranmıştır. Ashland’ın biraz dışında öğretmenlik yapmıştır. Oğlu doğduktan sonra bir enfeksiyondan ölmüş ve Esme ciddi bir depresyona girmiştir. Kaybedecek hiçbir şeyi kalmadığını anlayınca kayalıklardan aşağıya atlayarak intihar etmiştir. Çok zor bir şekilde kurtarılmış, fakat yaşamından umut kesilince  Ashland’daki hastanenin morguna kaldırılmıştır..

Dr. Cullen orada çalıştığı sırada onu görmüş ve daha genç bir kızken  Columbus’da tedavi ettiği hastasını hemen tanımıştır. Hemen onu vampire dönüştürmüş ve ilişkileri o andan sonra büyük bir aşkla büyümeye devam etmiştir.