Ron Weasley

İngiltere | 24 Ağustos 1988
9,3/10

Rupert Michael Grint, İngiliz aktör. Harry Potter serisindeki Ron Weasley karakteriyle tanınmaktadır. 24 Ağustos 1988'de Hertfordshire, İngiltere'de doğdu. Ev hanımı olan annesi Jo ve eski yarış arabası satıcısı olan babası Nigel ile oturuyordu. James, Georgina, Samantha ve Charlotte adlarında 4 kardeşi vardır. İlk büyük rolü Harry Potter ve Felsefe Taşı'ndaki Ron Weasley karakteriydi. Harry Potter ve Felsefe Taşı'ndan önce sadece iki okul gösterisi olan Noah's Ark ve Rumpelstiltskin oyunlarında oynadı.

Devamını Oku

Ron Weasley Biyografi

Aslında tutuk duran fakat yeri geldiğinde değer verdiği şeyler için herşeyini ortayakoyabilen bir karakter.

Gryffindor Binası'ndan ve Harry Potter ’ın en yakın arkadaşıdır. Ron’un beş erkek , bir kız kardeşi vardır. Babası Sihir Bakanlığı 'nda çalışmaktadır. Hayata olumlu bakan biridir. Fakat fakir olmaktan ötürü de biraz hayal kırıklığı yaşar. Ron üç yaşındayken Fred oyuncak ayısını kocaman iğrenç bir örümceğe dönüştürmüştür.(Çünkü Ron Fred'in oyuncak süpürgesini kırmıştı.) Oyuncak ayısına sarılmaya kalktığı zaman bir sürü örümcek bacağına dolanmıştır ve bu yüzden Ron örümceklerden hoşlanmaz. Fakat ölü oldukları zaman rahatsızlık duymaz. En güçlü 9. büyücüdür.

Minerva McGonagall 'ın Felsefe Taşı için yaptığı satranç büyüsünü bozmuş, Harry’nin bu aşamayı geçmesine yardımcı olmuştur. Harry ile birlikte çeşitli olaylara karışırlar. Bazen birbirleriyle konuşmazlar fakat yine de Harry’nin en sadık arkadaşı ve yardımcısıdır. Şimdilik kavga ve alaycılık aşamasında olsalar da, ileride Hermione ile gelişecek romantik bir ilişkinin başlangıcındadır.

 

Ron Weasley , Harry Potter ’a Hortkuluk avında Hermione Granger ile birlikte yardım etmiş ve Voldemort ’un Hortkulukları’ndan biri olan Slytherin madalyonunu Godric Gryffindor 'un kılıcıyla yok etmiştir.


19 yıl sonra Hermione Granger ile evlenmiştir. Rose adında bir kızı ve Hugo adında da bir oğlu olmuştur...