Anakin Skywalker

ABD | 5 Mart 1989
8,1/10
Jake Matthew Lloyd, Amerikalı aktör. Star Wars serisinin 1999'da çekilen 1. (kronolojik olarak 4.) filmi Gizli Tehlike'de Anakin Skywalker'ı canlandırmıştır. Ayrıca Star Wars bilgisayar oyunlarında da bu karakteri seslendirmiştir. Yıldız Savaşları'nın yanında 1996 yapımı Jingle All the Way filminde ve 2005'te gösterime giren Madison filminde de rol aldı. 2012 yılında Chicago'daki Columbia College'dan Film ve Video Bölümü'nden mezun olamadan ayrılmıştır. 2015'te ehliyetsiz ve dikkatsiz araç kullanma suçuyla tutuklanan Lloyd, 2016 Nisan ayında şizofreni teşhisiyle bir psikiyatri kliniğine yatırıldı.
Devamını Oku

Anakin Skywalker Biyografi

Anakin bir çöl gezegenin olan Tatooine 'de annesi Shmi ile birlikte Watto 'nun kölesidir. Babası yoktur. Güce denge getirmesi için doğmuştur. Anakin çok akıllı bir çocuktur ve teknik yetenekleri çok gelişmiştir. Daha 9 yaşındayken annesine yardım etsin diye Protokol droidi C-3PO 'yu tamir etmiştir. Kraliçe Padme Amidala 'nın gemisi imparatordan kaçarken hasar görür ve onu korumakla görevli olan Qui-Gon Jinn ve Padawanı Obi-Wan Kenobi Tatooine gezegenine inmek zorunda kalırlar. Ve burda Qui-Gon Jinn Anakinle tanışır. Anakin en büyük hayali yaptığı arabayla Pod yarışına katılmaktır. Bu yarışa Qui-Gon Jinn yardımıyla katılır. Anakin Skywalker, Güç ile bağlantılı insanüstü refleksleri sayesinde Podyarışlarına katılabilen tek insandır.[1] Yarıştan önce Watto ile iddiaya giren Qui-Gon Jinn onu köle olmaktan kurtarır. Anakin’in kan testleri, rekor sayıda midiklorian barındırdığını göstermektedir. Bu Usta Yoda 'nın midiklorian seviyesinden bile fazladır. Qui-Gon Jinn ona güvendiği için onu Jedi Konseyine götürür. Anakin'i bir jedi yapmak için konseyden izin ister. Konsey izin vermez ve onu bir göreve gönderir. Görev sırasında Lord Sith 'in çırağı Darth Maul tarafından öldürülürür. Ölürken öğrencisi Obi-Wan Kenobi 'den Anakini yetiştirmesini ister. Bunun üzerine Obi-Wan Kenobi konseyden Anakin'in yetiştirilmesi için izin ister. Çünkü ustası Qui-Gon Jinn, onun kehanetteki karanlık tarafı yenebilecek kişi olduğunu düşünmekteydi. Anakin Obi-Wan Kenobi'nin padawanı oluuur.

0 yıl sonra Anakin (Hayden Christensen ) Obi Wan Kenobi'nin Padawan seviyedeki öğrencisidir. Kendilerine artık Naboo Senatörü ünvanını taşıyan eskisi Kraliçesi Amidala'yı koruma görevine veririlir. Aradan geçen zaman Anakin'i genç bir adam dönüşürken Padme'ye karşı içinde büyüttüğü sevgi de her geçen gün artmaya devam etmiştir. Düzenlenen ikinci suikast girişimi sonrası can güvenli için endişe edilen Senatör Amidala'ya Naboo'ya giderken eşlik etmesi istenir. Naboo'da kaldıkları sırada Anakin Amidala'ya hislerini belli eder. Bunu yaparken fazlasıyla cesur, toy ama beceriksizdir. Bir süre sonra da aşkını açıkça itiraf eder. Padme de aslında benzer duygular beslemesine karşın farkında olan mantığını dinler, içinde bulundukları koşulda O'nun hislerine karşılık veremeyeceğini dile getirir. Zaten