Emmett Cullen

ABD | 15 Mart 1985
9,3/10

Kellan Christopher Lutz, ABD'li model ve aktör. Alacakaranlık serisindeki Emmett Cullen rolüyle hatırlanmaktadır. Lutz Dickinson, Kuzey Dakota'da doğdu. Arizona'da büyüdü. Twilight serisindeki 5 filmde de Emmett Cullen rolünü üstlendi. 2013 yapımı Tarzan filminde Tarzan'ı oynadı. Altı erkek kardeş ve bir kız kardeşi vardır. En sevdiği yer olarak Güney Afrika'yı gösteren oyuncunun boyu 1.85'tir.

Devamını Oku

Emmett Cullen Biyografi

Gerçek Adı: Emmett McCarty  Doğum tarihi: 1915
Değişim tarihi: 1935  Yaş: 20

Emmett 1935′te Carlisle Cullen tarafından vampire dönüştürüldüğünde 20 yaşındaydı, Rosalie Hale’in dönüştürülmesinden 2 yıl sonra. Emmett Tennessee dağlarında tırmanışı sırasında bir ayı tarafından yaralanmıştı. Saldırıdan dolayı neredeyse ölecekken Rosalie onu kurtarmış ve km’lerce taşıyıp Charlisle’ye getirmişti.

Emmett başına gelen bu olayı Tanrıdan gelen bir meleğin onu kurtarması olarak tanımlıyor. Rosalie Carlisle’ye döndüğünde Carlisle Emmett’ı bir vampire dönüştürdü.Acı veren değişimin süreci tamamlanınca Rosalie ona vampir olduğu haberini verdi. Bu Emmett’i bozmadı ne kadar bunu Rosalie ve Carlisle’nin yapmış olduğunu düşünse de. Başta Cullen ailesinin vejeteryan olma kurallarına uymakta sıkıntı çekse de birkaç fırsatta insan kanını tattı.