Caius

İngiltere | 20 Kasım 1988
8,7/10

Jamie Campbell Bower, 22 Kasım 1988'de Londra, İngiltere'de doğdu. İngiltere'deki en meşhur özel okullardan biri olan Bedales'de eğitim gören Jamie, aynı Jude Law gibi National Youth Music Theatre'ın (Ulusal Gençlik Müzik Sahnesi) eski üyelerinden. Profesyonel kariyerine, arkadaşı olan ve aynı zamanda bir müzisyen olan Laura Michelle Kelly tarafından "Sweeney Todd" için ajansa tavsiye edilince başladı. Jamie oyunculuk dışında, The Darling Buds adlı grupta şarkılık yapıyor.RocknRolla adlı filmde bir rockçıyı, Orlogswinter'da ise Jack karakterini oynadı. Başarıyı "Sweeney Todd"daki Anthony karakteri ile yakalayan Bower, "Twilight" serisinde Caius karakterini canlandırdı. "Harry Potter" serisinde gen. Grindelwald olarak seyirci karşısına çıktı. "Camelot" ve "Will" gibi dizilerde yer aldı. Bower en son Netflix'in hit yapımı "Stranger Things" dizisinde Vecna'yı canlandırarak büyük ilgi çekti.

Devamını Oku

Caius Biyografi

Caius, Aro ve Marcus asırlardır İtalya da çok güçlü konuma sahip bulunmaktadırlar. Bütün vampir dünyası onlardan vampirler dünyasının hükümdarları ve varlıklarının gizliliğinin koruyucusu oldukları için saygı duymakta ve korkmaktadırlar (New Moon, sayfa 19). Ayrıca Edward Volturi liderlerinin medeni ve iyi eğitimli olduğundan bahseder.

Bella Volterra şehrine geldiğinde Caius Bella’ nın şehri canlı olarak terketmesine karşı çıkmış, Edward’ ın onu dönüştüreceğini öğrendiğinde hayal kırıklığına uğramış ama Aro onları kendilerine katmak için tekrar deneyebileceklerini söyleyerek ikna etmiştir.

Breaking Dawn’ da Volturi Bella ve Edward’ ın ölümsüz bir çocuk (Renesmee) yarattıklarını öğrendiğinde, Caius ve diğer Volturi üyeleri Forks’ a Cullenlar’ ı yoketmeye gitmişlerdir çünkü Renesmee Volturi yasalarına gore kanun dışı ve tehlikelidir. Ama oraya gittiklerinde Renesmee’ nin sadece Cullenlar tarafından değil başka vampirler ve kurtadamlar tarafından da korunduğunu görmüşlerdir. Aro Renesmee’ nin yarı insan yarı vampir olduğunu öğrendiğinde sorunu barışçıl yollarla çözmeye çalıştığı halde Caius onları yok etmek istemiştir. Bunu başarabilmek için de Cullenlar’ ın kurtadamlarla iş birliği yaptığını – ki Volturi bunu asla kabullenemeyecektir – öne sürmüş ve Denali kılanını tahrik etmek için de İrina’ yı öldürme emrini vermiştir ama amacında başarıya ulaşamamıştır.

Ortalık sakinleştikten sonra Edward Caius’ un kurtadamlardan ama gerçek kurtadamlardan şekil değiştiricilerden değil çok korktuğunu söylemiştir. Bunun sebebinin de yaklaşık 2000 yıl önce Caius’ un neredeyse bir kurtadam tarafından öldürülecek olmasıdır.