Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Virginia C. Andrews

Flowers in The Attic 1. Fragmanı
Virginia C. Andrews profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.7/ 10
25 oy
20 kullanıcının favorisi

Virginia C. Andrews

ABD

6 Haziran 1923

19 Aralık 1986

Biyografisi

1923 Virginia doğumludur. Küçük yaşta okulda merdivenlerden düşüp ömür boyu tekerlekli sandalyede üzerinde yaşamak zorunda kalır ama V. C. Andrews bundan şikayetçi olmadığını her fırsatta tekrarlar. Kitaplarını daha çok V. C. Andrews veya Virginia C. Andrews adlarını kullanarak yazmıştır. Romanlarının çoğunda bir ailenin dramlarını gotik korku öğeleri kullanarak anlatır. Genelde bu hikâyeler ölümcül aile sırları, yasak aşk, yoksulluktan zenginliğe geçiş gibi konular etrafında döner dolaşır. Kitapları bir çok dilde baskı yapmıştır.

Yazar 1986’da göğüs kanserinden ölünce, mirasçıları isimsiz-yazarlar kadrosuna yine V. C. Andrews adıyla kitaplarının devamını yazdırırlar. Bu yazarlardan biri, aynı adlı film uyarlaması da bulunan The Devil's Advocate (Şeytanın Avukatı) kitabının yazarı, korku edebiyatının ustalarından Andrew Neiderman'dır.

Serileri genellikle 5 kitaptan oluşur. İlk kitaplarda baş kahraman genellikle genç ve güzel bir kızdır. 4. kitapta bu genç kızın çocuğu veya başka bir aile üyesi anlatılır. Ve serinin en son kitabında yine bu genç kızın annesi veya büyükannesi ilk kitaba göndermelerde bulunarak yazılır ve olaylar bağlanır.

Devamı
Gizle
Tüm yorumlar (12)
Avatar
Hevaperest (Amatör) | 23 Haziran 2013, 23:51

Bana okumayı sevdiren yegane yazar. Neredeyse bütün kitaplarını okudum,bir okumaya başladım mı kitabı bitirmeden bırakamıyorum, iki gün içinde de bitiyor zaten artık nasıl bir heyecan nasıl bir şevkle okuyorsam.Her satırını sindire sindire,vermek istediği duyguyu hissederek okuyorsunuz,hangi karakterse artık o karakter oluyorsunuz.Yeri geliyor kendi hayatınıza şükrediyorsunuz,e yazdıkları o kadar gerçekçi geliyor ki.
Dilimi yeterince geliştirdiğimde yapacağım ilk iş kitaplarını orjinal diliyle okumak olacak.
Bize okuma zevkini bütün derinliğiyle tattırdığın için minnettarım sana..Huzur içinde yat Dawn,Melody,Ruby,Cathy.
Huzur içinde yat Andrews..

Cevap Yaz
0
3
waywardcns (Profesyonel) | 8 Şubat 2011, 13:06

İlginç konu seçimleri var. Sanırım bu yüzden çok okunuyor. ben Ice ve Gazap Tohumları kitaplarını okudum, çok güzeldi. İlk kez bi kitabı sırf yazarı anlayabilmek için okudum. çok garip bi hayatı olmuş. Kitapları bu kadının yazmadığına dair söylentiler bile çıkmış...

Cevap Yaz
0
0
EGK (Jön) | 2 Ağustos 2010, 22:29

çatıdaki pırıltılar romanını tesadüf eseri denk gelip almıştım.çok beğenmiştim.keşke daha fazla kitabını okuyabilseydim.okuduğum kitabına hayran kalmıştm.

Cevap Yaz
0
0
cathy79 (Profesyonel) | 29 Ocak 2010, 09:02

Mükemmel bir yazar \"Çatı\" serisi harikaydı. Açıkçası "Çatı" en çok etkilendiğim kitaplardan biri.

Cevap Yaz
0
1
jadeyasmin (Artist) | 9 Aralık 2009, 20:11

çatı serisini okumuştum.kitapları ilginç, sürükleyici bir o kadar da etkileyici...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz