Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Alecia Moore

Alecia Moore profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.3/ 10
3 oy

Alecia Moore

ABD

8 Ekim 1979

Biyografisi

Asıl adı Alecia Moore olan Pink, 8 Ekim 1979 tarihinde Amerika\'nın Pensilvanya eyaletinin Doylestown bölgesinde dünyaya geldi. Şarkıcının Pink adını almasının sebebi, sanıldığı gibi müzik dünyasına ilk adım attığında saçlarının pembe renkli olması değildi. Bu takma ismi, genç kadının çocukluk yıllarında da kullanılmaktaydı. Pink\'in müziğe olan ilgisinin başlıca sebebi, babasının onu uyutmak için bestelediği ninillerdi. Yaşı ilerledikçe bu ninniler düetlere dönüştü ve Pink lise yıllarında babasıyla birlikte ilk bestelerini yapmaya başladı. Yerel bir rap grubuyla sahneye çıktığında ise henüz 13 yaşındaydı. Oldukça sorunlu bir gençlik dönemi geçirdikten ve annesi ile babası ayrıldıktan sonra, annesiyle kavga etmekten bunalarak 14 yaşında evi terk etti ve müzik hayatına daha ciddi bir şekilde devam etmek zorunda olduğunu anladı.

14 yaşına geldiğinde ilk şarkısını yazdı ve Philidelphia\'daki Kulüp Fever\'da sahne almaya başladı. Yıldızı burada parlamaya başlayan genç kız, her zaman programına dahil olduğu bu kulüpte, sıradan bir cuma akşamında, MCA Kayıt Şirketi yetkililerinin dikkatini çekti. Yeteneğini ölçmek için Basic Instinct isimli bir grupla kısa süre birlikte çalıştırdıkları Alecia\'yla çalışmaya devam etmediler. Bu geçici hayal kırıklığı, genç kızın moralini bozmadı. Çünkü o, herhangi bir topluluğa ait olduğunu düşünmüyordu.

R

Devamı
Gizle

Tüm yorumlar (2)

Avatar
lovetokiss (Figuran) | 24 Ekim 2008, 01:38

Harika sesiyle muhteşem şarkılar söyleyen nam-ı değer "pink".. catacombs İlk sinema deneyimi olmasına rağmen gayet başarılıydı rolunde...

Cevap Yaz
0
0
lovetokiss (Figuran) | 23 Ekim 2008, 21:03

Pink adıyla şarkıcılık kariyerine tam gaz devam ediyor. ilk sinema deneyimi Catacombs.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz