Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Zakk Wylde

Zakk Wylde profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.7/ 10
9 oy
4 kullanıcının favorisi

Zakk Wylde

ABD

14 Ocak 1967

Biyografisi

Jeffery Phillip Wiedlandt ya da Zakk Wylde , 14 Ocak 1967 New Jersey doğumlu Amerikalı ünlü müzisyen. Ozzy Osbourne \'un gitaristi ve Black Label Society grubunun kurucusudur.

1987 \'de Ozzy Osbourne ile birlikte çalışmaya başlamasıyla ünlenmiş, daha sonraları gitaristi ve vokalisti olduğu

Tüm yorumlar (1)

Avatar
ksg (Figuran) | 13 Mayıs 2011, 23:14

Zakk Wylde ünlü Gibson Bullseye gitarıyla bir performans sırasındaJeffery Phillip Wiedlandt, 14 Ocak 1967 New Jersey doğumlu ünlü Amerikan rock gitaristi.1987'den itibaren "Ozzy Osbourne" ile birlikte çalışmasıyla ünlenen, daha sonraları kendi grubu olan "Pride & Glory" ile "Southern Rock" tarzı müzik yapan, bugünlerde Ozzy Osbourne haricinde kendi gurubu olan "Black Label Society" ile çalışan gitarist, gitar çalmaya 15 yaşında başlamıştır ve o zamandan itibaren sıradan bir günü yaklaşık 12 saat gitar çalmaktadır.2001 Yılında Rockstar adlı filmde oynamıştır. Kendisi Dimebag Darrell ile yakın arkadaş olmuştur.Dimebag' in ölümünden sonra yeni albümünde yer alan "In This River" şarkısını da ona adamıştır.
Ekipmanı Müzik kariyerinin başlangıcından itibaren Gibson Les Paul tipi gitarlar kullanmıştır. Gitarlarında EMG 81-85 aktif manyetikler her zaman yer almıştır. Gitarist, beyaz renkli Les Paul gitarını yeniden boyatmak üzere atölyeye yolladığında, yanlış olarak, aslında farklı görünmesi gereken beyaz gitarı halkalı "Bullseye" şekli ile geri yollanmış olmasıyla, Zakk Wylde simge olarak gitarı kullanmış, Gibson onun adına imzalı modeller üretmeye başlamıştır.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz