Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Thom Yorke

Romeo ve Juliet
Thom Yorke profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.6/ 10
35 oy
22 kullanıcının favorisi

Thom Yorke

İngiltere

7 Ekim 1968

Biyografisi

Radiohead solisti Thom Yorke (Thomas Edward Yorke) 7 Ekim 1968 yılında Wellingborough, Northamptonshire, İngiltere\'de doğdu. Sanatçının Radiohead dışında ayrıca 10 Temmuz 2006\'da piyasaya sürdüğü solo albümü, The Eraser bulunmaktadır.

Yorke genelde elektronik gitar, akustik gitar ve piyano çalıyor. Fakat aynı zamanda davul ve bas gitar da çalabiliyor. (Özellikle Kid A ve Amnesiac kayıtları sırasında görülebilir.) Yorke\'un bütün bunların yanı sıra elektronik müziğe de ilgisi vardır.

2005 yılında Yorke, Friends of the Earth\'ün basın sözcüsü oldu ve karbon emisyonunun kaldırılması için kampanya başlattı. Yorke\'un, eski Unbelievable Truth solisti olan Andy adında bir kardeşi var. Yorke şu anda kız arkadaşı Rachel Owen\'la birlikte Oxford\'da yaşıyor. Çiftin 2001 yılında doğan Noah (Amnesiac albümü ona ithaf edilmiştir) ve 2004 yılında doğan Agnes Mair (Yorke The Eraser albümünü ona ithaf etmişti) olmak üzere iki çocuğu var.


Devamı
Gizle
Tüm yorumlar (4)
Avatar
thomaslenvin (Amatör) | 29 Ağustos 2011, 14:15

tomisradio kendimi bulurum onda o an benden mutlusu yoktur...

Cevap Yaz
0
0
Jadore-janis-joplin1 (Dublör) | 27 Kasım 2010, 01:29

Bir saattir kulağımda ıdioteque şarkısı ne yazayım diye düşünüyorum bir türlü uygun kelimeleri bulamıyorum bu herife. tek diyebileceğim thom ilahi bir tanrı ve ben thom yorke ye tapıyorum.

Cevap Yaz
0
0
blackbirdm (Dublör) | 3 Şubat 2010, 00:32

tam anlamıyla mükemmel biri harika bir sesi var tüm şarkılarının hepsi çok güzel  tom yorke u ve radiohead i tanımayan varsa bence çok şey kaybediyor
dünyayı bu adamın sesinden ve şarkılarından dinliyorum...

Cevap Yaz
0
0
lamb (Dublör) | 2 Ocak 2011, 22:50

90 lardan kalan,hala stadyum doldurabilecek birkaç gruptan biri radıohead.muse de bunların içinde.fazla da çıkmadı,diğerleri hep 80 lerin ekolleri..thom yorke sakindir,sakinlik verir.sakin bir hayat sürmek isteyen,bir ses almak isteyen,yanına onun sesini alabilir.dalabilir,çıkabilir.gerçek hayata uyumda biraz zorlanabilir.şarkı biter,ses biter.hayat tekrar başlar,ses susar,tohm susar.söz biter.

0
0
Phoebus (Profesyonel) | 22 Kasım 2009, 09:40

Hiç kuşkusuz duyabileceğiniz en iyi erkek vokallerden biri. Bu dünyadan değil sanki. Büyüleyici sesiyle adeta şarkılarla sevişiyor. Kayıtsız kalmak mümkün değil.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz