Noureen DeWulf

8,6 62 oy

Noureen DeWulf Biyografi

Noureen Ahmed, bilinen adıyla Noureen DeWulf, Amerikalı aktris. Anger Management dizisindeki Lacey rolü ile tanınmaktadır.

1984'te Hindistan'dan ABD'ye göç etmiş Müslüman bir ailenin çocuğu olarak New York'ta doğdu. Gençlik yılları Stone Mountain, Georgia'da geçti. Boston University'de okudu. 2005'te çekilen Batı Şeria Hikayesi (West Side Story) adlı kısa filmde İsrailli bir askere aşık olan Filistinli kasiyer Fatima karakterini canlandırarak oyunculuğa adım attı. Film, 2007'de En İyi Kısa Film dalında Akademi Ödülü kazandı. Sonrasında Outsourced, Hawthorne ve The Hard Times of RJ Berger gibi dizilerde küçük roller aldı. Matthew McConaughey ve Jennifer Garner'lı kadrosu olan Ghosts of Girlfriends Past filminde oynadı. 2012'de başlayıp 2 sezon sonunda sona eren Anger Management dizisindeki Lacey karakteriyle şöhreti iyice arttı.

2000'den 2010'a kadar evli kaldığı James DeWulf'un soyadını boşandıktan sonra da kullanmaya devam etmektedir. 2011'de buz hokeyi oyuncusu Ryan Miller'la 2. evliliğini yapan oyuncunun 2015'te dünyaya getirdiği bir çocuğu bulunmaktadır.

Devamını Oku