Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Mary Costa

Mary Costa profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.7/ 10
6 oy
2 kullanıcının favorisi

Mary Costa

ABD

5 Nisan 1930

Biyografisi

Nisan 5, 1930  Knoxville, Tennessee'de doğmuştur. Amerikalı oyuncu, şarkıcı ve Disney seslendiricisidir. En iyi bilinen Disney filmi 1959 yapılan Sleeping Beauty'de Rose ve Aurora karakteridir. Aynı zamanda opera sanatçısıdır.

Tüm yorumlar (1)
Avatar
fergo10 (Profesyonel) | 16 Ağustos 2011, 19:22

Costa, Knoxville, Tennessee, o çok onun çocukluk yaşamış, 1930 yılında doğdu. O altı yaşındayken Pazar Okulu soloları seslendirdi. O onu erken yaşlarda iken, Kosta aile taşındı , Los Angeles,Kaliforniya, o liseyi bitirmiş ve Güney Kaliforniya Yüksek Okulu yaşlılar arasında olağanüstü bir ses olarak Müzik Sorority Ödülü kazandı. Liseden sonra, o girilen Los Angeles Müzik Konservatuarı'ndaünlü maestro ile çalışmaya Gaston Usigli . 1948 ve 1951 yılları arasında, o ortaya çıktı Edgar Bergen Bergen radyo şovu ve Charlie McCarthy . O da seslendirdi Dean Martin ve Jerry Lewis , UCLA konserler ve birçok reklam yaptı Lux Radyo Tiyatrosu .
Costa, ülke genelinde okullar ve kolejler motivasyon görüşmeleri veren, ilham çocuklar ve gençler için onun daha sonraki yıllarda adamıştır . Aynı zamanda ünlü bir büyükelçisi Childhelp , çocuk istismarının önlenmesi ve tedavisinde, kar amacı gütmeyen bir organizasyon . O, en son Blu-ray , Disney için promosyon görünüşe yapmaya devam ediyor "Uyuyan Güzel" ve filmin 50. yıldönümünde serbest bırakılması .
1952 yılında, gelecekteki kocasının, yönetmen ile bir partide insanların toplantı sonrası Frank Tashlin , o Disney parçası için seçmelere Prenses Aurora Walt Disney parçası onun olduğunu bildirmek için seçmelere saat içinde onu kişisel olarak adlandırılır. 1958 yılında, Kosta yerine çağrıda Elisabeth Schwarzkopf tarafından yapılan bir gala konseri Hollywood Bowl , Carmen Dragon . Çünkü bu performansı onu parlayan değerlendirme, o kurşun söylemeye davet edildi onun ilk tam opera üretim, sahnelenen takas Gelin , tanınmış Alman üreticisi, tarafından üretilen Carl Ebert , Los Angeles Guild Opera . Ebert, daha sonra Mary görünmesi istenen Glyndebourne Festivali, o yaptı

.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz