Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Aydan Uysal

Uçan Melekler Fragman
Aydan Uysal profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.9/ 10
68 oy
51 kullanıcının favorisi

Aydan Uysal

Türkiye

11 Şubat 1983

Biyografisi

1983 Ünye dogumlu olan Aydan, Ilkokulu Ünye\'de okuduktan sonra annesinin sağlik durumu nedeniyle Kuşada\'sina taşinmak zorunda kaldi. Ayda\'nin burada Break dansa ve Hip-Hopa ilgisi başladi. Amatör anlamda kendini geliştirirken ayni zamanda Kuşadasi Folklor Araştirma Derneğinin (KUFAD)ekibine giren Aydan böylece profesyonel olarak folklore başlamiş oldu ve KUFADla birlikte yurtdişinda pek çok ödül alarak ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiler. Bunlardan biri Italya\'da düzenlenen yarışmada kazanmiş olduklari Avrupa şampiyonluklari.
Aydan ayni zamanda Break dansını geliştirdi ve kendine \"Dance Soldiers\" isimli bir Break dans grubu kurdu. Bu grupla birlik the Nike\'n düzenledigi yarişmada birinci oldular. Ayrıca grubuyla birlikte katldklari Kuşadasi dans yarşmasinda da birinci oldular. Yurt disinda pek çok break dans yarşmasina da katilmis olan Aydan, Türkiyede kafasi üstünde dönen sayili bayan dansçidan biri olarak tanindi. Bu yil Nike\'ın düzenledgii Türkiyenin en iyi 10 bayan dansçisin seçtigi yarşmayi kazandi ve Türkiyenin en iyi bayan dansçlarndan biri olma unvanini kazandi. Bu yarşma sonucunda klipleri yapıldi. Son olarak Kanal D\'nin Benimle Dans Eder Misin Dans yarşmasnda büyük başari göstererek finale kaldi. Finalde 2 kız 2 erkek yarşmaci kaldi ve bu yarşmacılardan 4. olan isim Aydan. Aydan şu anda Ege Üniversitesi Spor Akademisi ve Spor Yöneticilii Bölümünde 1 yıl hazrlktan sonra 1.sınıf ögrencisi. En büyük hayali yurt dşnda eğitim görmek ve Türkiye\'yi başarıyla temsil etmek.

Devamı
Gizle

Tüm yorumlar (7)

Avatar
neverdie (Profesyonel) | 22 Aralık 2011, 19:36

dansçılığı kadar oyunculuğuda o kadar iyi oynasa kimse dur diyemezdi.

Cevap Yaz
0
0
ruzgarkaptan61 (Profesyonel) | 20 Temmuz 2011, 11:08

Bu kızı hiç sevmezdim ama Ünye doğumluymuş ve Ünyeliymiş, Ünyem.de okumuş.
Birden kanım kaynadı.
Herneyse fena dans etmiyor.

Cevap Yaz
0
0
SauriaN (Artist) | 13 Aralık 2010, 22:51

İyi dansçı ama keşke uçan melekte oyanamasaydı

Cevap Yaz
0
0
ASLANLARRR (Profesyonel) | 26 Kasım 2010, 11:37

yarışmada en iyi dan eden kızdı bence gerçekten sevindim seri olarak devam eder inşallah

Cevap Yaz
0
0
tuna96 (Profesyonel) | 25 Temmuz 2010, 21:05

Benimle Dans Eder Misin ? Yarışmasında M.Yiğit ile Favorimdi . Çok İyi Dansçı ve Orta Bir Oyuncu

Cevap Yaz
0
0
serkan3429 (Figuran) | 29 Kasım 2012, 22:29

ağzı olan konuşuyor yok uçan memelilerde oynamasaydı felam parasız pulsuz olmuyor bu işler oynayacak tabii devlet böle seylere fazla finansman sağlamıyor en azından buralardan algı paralarla kendilerini profesyonelleştirirler.

0
0
Görüşleriniz