Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Ib Schønberg

Ib Schønberg profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
5.0/ 10
3 oy

Ib Schønberg

Danimarka

23 Ekim 1902

24 Eylül 1955

Biyografisi

Ib Schönberg ( 23 Ekim 1902 yılında Kopenhag - 24 Eylül 1955 yılında Skodsborg ) belki de tüm Danimarka arasında en sevgili olan aktörler 20. yılında yüzyıl [ kaynak belirtilmeli ] - tam adı ile Ib Christian Albert von Cotta Schönberg - halk denilen Ibbermand . Bir eczacının oğlu ve aktris evli Astrid Inger Lisbeth Hammer \"Duks\" (1902-1983) olarak adlandırılan.

Sesli film bir çeyrek yüzyıl ile kendisi evde muhtemelen en geniş sevilen film yıldızı gibi bir pozisyon yarattı ve orada kamusal alanda çok aktif bir rakam oldu - çok gala bir çalışkan katılımcı olarak, gösteri için sunuculuk yapmak gibi, sadaka gösteriler düzenler ve görüşmeler ile cömert fikirleri ve taahhütler ile ilgili gazetelerde.

Schönberg yuvarlak gövdeli sık sık oyun alçakgönüllü, hafif stiline tezat durdu. Sessiz veya sesli fısıltı ile haksızlığa için sevgi dolu bakımı, zor kazanılmış bilgelik, mütevazı utanç veya aşındırıcı küçümseme güçlü tonları ile şu anda tuval hem doldurup olabilir.

Görünüşe göre kolay o fedakar ve naif, kibirli kinik, depresif metre veya nazik, giden ruh yayılır ya kadar sayısız roller ve dışarı çıktı. Görünüşte sağlam, güçlü türleri - - sempatik veya ters - daha sonra tedrici tasfiye girdi onun özel yeteneklerinden biri \"ayakları kilden dev \'bir üretme yeteneği idi.

Son derece yüksek aktivite ile, mevcut projeleri için onun duyarlı ruh ve çoğu kez hızla geçen faiz, o filmde bir hayat için doğdu - ve bir kez de burada yerini bulmuştu, o tiyatro sadece daha fazla zaman zaman rol oynadı.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster

Tüm yorumlar (0)

Avatar
Görüşleriniz