Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Frances Farmer

Frances Farmer profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1/ 10
7 oy
6 kullanıcının favorisi

Frances Farmer

ABD

19 Eylül 1913

1 Ağustos 1970

Biyografisi

Frances Farmer\'ın çarpıcı ve etkileyici hayat hikâyesinde en önemli noktalardan biri 17 yaşında yazdıgı \"God Dies\" adlı yazı ve bu yazıdan kazandığı ödül olmustur. Halk bu andan itibaren Frances\'e hep soğuk bakmıs ve dışlamıştır. Frances bir din ve kilise düşmanı olarak görülmeye başlanmıştır .

 Meslektaşlarının aksine halkla beraber kalmayı ve sade bir hayat yaşamayı tercih etmiş, luksten kaçınmış ve feminist bir tutum icinde olmuştur. Film şirketlerinden kazandıgı paraları mağdur kadınlarla paylaşmayı yeğlemiştir. Yıldızlığa aykırı yaşam biçimi, tavırları ve giyim tarzıyla Hollywood\'un da tepkisini kazanmıştır.
Frances bu ozellikleri yanı sıra Marksist görüşü savunan insanlardan bir olması nedeniyle haliyle Amerikan yargısından ve gizli servislerden de nasibini almıstır .
Alkollu araç kullanıp 18 ay ceza alması savunduğu yaşam tarzının ve görüşlerinin ilk ağır bedeli olmuştur. Kefaletle salıverilen Frances daha sonra agresif tutumları bahane edilerek yeniden cezaevine gonderilmiştir.
Frances\'in hapse gonderilmesi medyanın ve yakın çevresinin tepkisini toplamıstır . Butun cabalara ragmen düştüğü bataktan çıkarılamamış bir sure sonra da Los Angeles General Hospital \'a sevk edilmiş ve burada genc yıldıza manik depresif piskoz tanısı konmustur.
O gunlerde

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 6 Yapım

Hepsini Göster

Tüm yorumlar (1)

Avatar
BaXTeR09 (Figuran) | 19 Eylül 2015, 15:52

Filmlerini bulabilmek çok zor :)

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz