Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Brinke Stevens

Lizzie Borden's Revenge
Brinke Stevens profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1/ 10
11 oy
3 kullanıcının favorisi

Brinke Stevens

ABD

20 Eylül 1954

Biyografisi

Brinke Stevens, muhtemelen B-movie camiasının gördüğü en kültürlü fıstıktır. Deniz biyolojisi üzerine yüksek lisans yapan, San Diego Üniversitesi’nden biyoloji ve psikoloji olmak üzere çift uzmanlıkla mezun olan, yunuslar ve balinalar üzerinde araştırma yapan, yedi lisanı ana dili gibi konuşan bir güzele her yerde kolay rastlanmıyor nitekim.

Para kazanmak için modellik yapan Stevens, çizgiroman kahramanlarına da modellik ediyordu. Özellikle Vampirella için vücut modelliği yapması onu vampir karakterlerine yaklaştıracak, sonradan aldığı rollerde vampir karakterleri ilk sırada olacaktı. Bu sırada değişik güzelliği farkedilen Brinke Stevens, bir çok filmde figüranlık yaptı. Bu roller genelde duştaki kız, striptizci kız, o sırada soyunmakta olan kız gibi “çok çeşitli” olduğundan adı pek zikredilmiyordu. Aktif film hayatına 1981′de atılmasına rağmen ilk elle tutulur rolünü kült klasik The Slumber Party Massacre ‘de aldı.

Günümüze kadar yüzün üzerinde filmde rol alan Brinke Stevens’ın bu filmlerinin çoğunluğunu korku, bilim-kurgu ve fantazi ürünleri oluşturuyordu. İster istemez çığlık kraliçeliğine terfi eden aktrist bu ününün meyvesini özellikle 2000′li yıllarda aldı. Efsanesinin etkisiyle genellikle korkunç kadın rollerinde, büyük küçük demeden her filmde oynadı ve bu filmler direkt olarak video piyasasına düştü.

Tabi ki zekasının da etkisiyle aktristlikle kalmadı, işin mutfak kısmıyla da ilgilendi. Yapım, senaryo ve set tasarımında çalıştı. Hatta senaryosunu yazdığı Dr. Horror’s Erotic House of Idiots (2004) filminde kendi filmografisiyle dalga geçti.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Tüm yorumlar (2)
Avatar
aliyildiz_53CP (Dublör) | 29 Nisan 2017, 15:30

garip melez filminde oynayan afet

Cevap Yaz
0
0
quba (Jön) | 8 Ocak 2011, 09:21

100. sinif korku filmlerin uzta oyuncusu bilmem kim

Cevap Yaz
1
0
Görüşleriniz