Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Limp Bizkit

Limp Bizkit profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.5/ 10
13 oy
9 kullanıcının favorisi

Limp Bizkit

ABD

Bu bilgi mevcut değildir.

Biyografisi

Limp Bizkit bir ABD’li rapcore grubudur. Southern Rock’ın doğum yeri olarak da bilinen Florida’nın içlerinden Jacksonville’in derinlerinden çıkıp gelen Limp Bizkit dostlarının yardımı, müthiş canlı performansları sayesinde buralara geldi. Grup son zamanlarda da «mainstream» müzik dünyasının dikkatlerini üzerine çekti.1994’te solist Fred Durst, basçı Sam Rivers, davulcu John Otto ve gitarist Wes Borland’ın bir araya gelmesiyle oluşturulan grubun en büyük dostu Korn. Fred dövme yapabilme yeteneğini Korn’un üyeleri üzerinde uygularken bir dostluk başlar. Daha sonra Korn elemanlarından Fieldy ve Head, Fred’in verdiği Limp Bizkit demo kasetini kendi yapımcılarına iletirler. Bu onların House of Pain ve Deftones turlarında yer almasını sağlar. Bu aşamadan sonra gruba katılan yeni üye 1996’da House of Pain’in eski üyesi DJ Lethal’dir .Yeni bir hip-hop, heavy rock ve rap’le karışık, dikkatle ele alınmış kendilerine özgü çılgın bir sound’un sahibi grup artık tamamlanmıştır.

1997’de çıkardıkları Three Dollar Bill Y’all albümü dev bir tuvalet kabininden çıkmaları gibi ilginç sahneleri içeren şovlarının yer aldığı turlarla birlikte 1.5 milyonun üzerinde bir satış rakamına ulaştı. George Michael’ın Faith’ini kendi tarzlarında yorumlamaları daha çok duyulmalarını sağladı. İkinci albümleri Significant Other ilk haftasında yarım milyona yakın sattı.

2000 yazında Limp Bizkit’i Napster tartışmalarının ortasında gördük. Müziğin internet üzerinden paylaşımını sağlayan Napster’ın sponsorluğunda ücretsiz bir konser veren grup Metallica’nın yer aldığı tarafın karşısında yer aldı. 2000 yılında Limp Bizkit’i öne çıkaran bir diğer önemli olay da en çok satanlar arasında yer alan Mission: Impossible 2 soundtrack’inin ana parçasını kendilerine has yorumlamarıydı. «Break Stuff», 2000 MTV Video Ödüllerinde Best Rock Video ödülünü aldı.

Ekim ayında Limp Bizkit hayranlarının dört gözle beklediği albüm nihayet çıktı : Chocolate Starfish and the Hot Dog Flavored Water. Adı pek kolay okunmayan bu albüm ilk haftasında 1 milyondan fazla satarak listelere birinci sıradan girdi. Bu albüm, aynı zamanda müzik tarihinin bir hafta içerisinde en fazla satan grubu ünvanını da Limp Bizkit’e veriyordu.

Devamı
Gizle

Tüm yorumlar (4)

Avatar
4ever (Dublör) | 20 Nisan 2011, 17:33

bi kaç gzl şarkıları var zaten çok şarkı yapmıo adamlar 28 haziranda yeni albümleri çıko bklm nasıl olcam ve kendileri 16 veya 15 temmuzda rock'n coke 2011 de sahne alacaklar

Cevap Yaz
0
0
Black-Goblin (Profesyonel) | 5 Temmuz 2010, 13:29

Hot Dog şarkısı süperdir. Üstüne Görevimiz Tehlike 2'nin de soundtrackleri vardı bu grubun.

Cevap Yaz
0
0
rainbowbright (Star) | 29 Mayıs 2010, 20:54

Seviyorum bu grubu.Hele Behind Blue Eyes beni bitiren şarkılardan biridir.

Cevap Yaz
0
0
KaitouJeanne (Jön) | 15 Mayıs 2009, 16:09

kimse yazmamış halbuki çok iyi bir grup ama eskidi biraz

Cevap Yaz
0
0
KaitouJeanne (Jön) | 16 Haziran 2009, 16:28

biraz ağır ama yinede güzel pek dinlemesemde tavsiye derim rap-matal türünde :D

0
0
Görüşleriniz