Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

My Chemical Romance

Karanlıklar Ülkesi: Evrim
My Chemical Romance profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.4/ 10
19 oy
20 kullanıcının favorisi

My Chemical Romance

Bilinmiyor

Bu bilgi mevcut değildir.

Biyografisi

 

 

 

My Chemical Romance, grubun lideri ve vokalist

İlk albümleri “I Brought You My Bullets You Brought Me Your Love dır.ı getiren My Chemical Romance, 2005 senesinde “Green Day”in alt grubu olarak konserlere katıldı. Hatta aynı sene “Taste Of Chaos” turnesinde de sahnede kendilerine yer buldular. “Alkaline Trio” ile “Reggie and The Full Effect” gruplarıyla kendi turnesine çıkan My Chemical Romance, internet üzerinden David Bowie ve Queen ortak çalışması “Under Pressure”ı “The Used” grubuyla baştan yorumladı.2006 Mart ayında “Life On the Murder Scene” derleme albümünü 2 DVD’li şekilde piyasaya süren My Chemical Romance, DVD’lerde grubun kliplerine, kliplerin çekim arkalarına ve bazı canlı performanslara yer verdi. yayınlayan My Chemical Romance, albümden çıkan ilk single “Welcome To The Black Parade”e klip çekti ve parça İngiltere listelerinde 1 numara oldu.

2003 senesinde Reprise Records ile anlaşan My Chemical Romance, 2004 senesinde 2. albümleri “Three Cheers For Sweet Revenge”i çıkarttı ve albüm ertesi sene platin plak aldı. İlk albümlerindeki ‘suçlu aşıklar’ temasını bu albümde devam ettiren grup, ilk albümlerindeki ‘post-hardcore’ tarzını ‘emo/çevirdi. Bu değişiklik grubun bazı fanlarını memnun etmezken, müzik çevresi albüme olumlu puan verdi. Albümdeki “Helena” parçasının klibi MTV’de kendine bolca yer bulurken, albüm Amerika’da şu ana dek 1,4 milyonluk bir satış yakaladı.

2004 senesindeki Japonya konseri sonrası davulcu Matt Pelissier yerine Bob Bryar’

23 Ekim 2006’da İngiltere’de, 24 Ekim 2006’da da Amerika’da 3. stüdyo albümleri “The Black Parade”

 

YouTube'da yayımladıkları Famous Last Words klipleri 30 milyon izlenme rakamıyla en fazla izlenen ikinci müzik, üçüncü en fazla izlenen video oldu.Gerard Way tarafından 2001 senesinde kurulan Post hardcore/Horror rock tabanlı bir rock müzik grubudur. İlk parçaları “Skylines and Turnstiles”ı 11 Eylül’de meydana gelen olaylar üzerine yazdı. Kadrosuna Gerard Way’in kardeşi Mikey Way ile Ray Toro’yu da ekleyen grup, New Jersey’de birçok konsere katılarak olumlu eleştiriler aldı.

Devamı
Gizle

Tüm yorumlar (3)

Avatar
bm666 (Artist) | 21 Ocak 2011, 21:08

myspace ve facebook da en çok arkadaşa ve hayrana sahip gruplardan bri

Cevap Yaz
0
0
esingunes (Jön) | 14 Aralık 2010, 22:25

ben bu grubun helena ve welcome to the black parade şarkısını seviyorum.

Cevap Yaz
0
0
Mrs-Nobody (Profesyonel) | 15 Kasım 2009, 02:46

ee artık yeni albüm görmek istiyoruz?! özlettiniz kendinizi! diye haykırmak istediğim topluluk.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz