Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Evanescence

Elektra
Evanescence profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
9.5/ 10
178 oy
261 kullanıcının favorisi

Evanescence

ABD

17 Mayıs 1995

Biyografisi

Daha önce "Childish Intentions" ve "Stricken" gibi isimlerle de anılan grup en son "Evanescence" adını aldı. İki özel EP ve Bigwig Enterprises'ın yardımlarıyla Origin adını taşıyan demo CD'nin kaydedilmesinin ardından, grup 4 Mart 2003'te ilk uzunçalar albümü olan Fallenı Wind-up Records üzerinden satışa sundu. Dünya çapında 15 milyondan fazla kopyası satan bu albüm ve Daredevil filminin müziği olarak da kullanılan "Bring Me To Life" şarkısı sayesinde, grup iki Grammy Ödülü kazandı. Daha sonra 25 Mayıs 2004 tarihli Paris konserini 23 Kasım'da Anywhere But Home adı altında yayınlayan grup, bu albümü ile 1 milyonluk satışa ulaştı. 3 Ekim 2006'da grup 4 milyondan fazla satan ikinci stüdyo albümü The Open Door`u satışa çıkardı. Bu albümün 5 Ocak 2006'da başlayıp 9 Aralık 2007'de sona eren turnesinin ardından grup müziğe ara vermeye karar verdi.

 

Evanescence'ta birkaç eleman değişikliği yaşandı. Bunların ilki, solo olarak Hıristiyan müziği üzerine çalışmaya karar veren klavyeci David Hodges oldu. 2003'te grubu bırakmaya karar veren kurucu ve gitarist Moody'nin yerine Cold grubundan Terry Balsamo geldi. 2006'da basçı Will Boyd'un grup ile yollarını ayırmasıyla Tim McCord grupta görev almaya başladı. 2007'de ise gruptan ayrıldıkları beyan edilen davulcu Rocky Gray ve gitarist John LeCompt'ın yerini "The Open Door" turnesi boyunca Will Hunt ve Troy McLawhorn doldurdu. Troy McLawhorn turneden sonra gruptan ayrılsa da, Will Hunt grubun bateristi olarak grupta kaldı.Grubun lideri Lee şu anda tek değişmemiş Evanescence üyesidir.

 

Haziran 2009'da Amy Lee Evanescence'ın resmi sitesinde yaptığı açıklamada, grubun yeni bir albüm için hazırlık içerisinde olduğunu bildirdi.

Devamı
Gizle
Tüm yorumlar (78)
Avatar
iremfb (Figuran) | 1 Şubat 2014, 19:18

Çok iyi

Cevap Yaz
0
0
berkay_liman_3 (Figuran) | 5 Ekim 2013, 14:06

Vokal Amy Lee"nin sesi gerçekten çok güzel ben çok severim çok duygusal söyler Amy ve her nedense "Daredevil de de kullanılan My Immortal ı ne zaman dinlesem içimden bir şeyler kopar. Bring Me To Life da güzeldir . Ama benim favorim My Immortaldır. Bence bu iki şarkı onların en iyi iki şarkısıdır .Ve onları sevmek için yeter ve artar bile.

Cevap Yaz
0
0
sovalye82 (Jön) | 1 Ağustos 2013, 02:57

müthiş

Cevap Yaz
0
0
lalaland (Dublör) | 4 Ocak 2013, 22:27

kesinlikle depresif yalnız ve mutsuz hissettiğiniz günlerde müziğiyle sözleriyle sizlerle dert paylaşan bir gruptur bring me to life ile dinlemeye başladım fallen albümü cidden güzel hele everybodys fool beni benden alır eski demo kayıtlarından whisper da çok güzel fakat bu sadece benim gözüme mi battı bilmiyorum fallen albümünden sonra grubun grafiği giderek düştü sanırım değil bu bir gerçek ben moody gitmesi grupta bir çalkantı yarattı ve Ben in ardından sık sık gruptan eleman değişikliği yaşanınca adapte olunamadı gönül isterdi ben moody sözleriyle amy lee sesiyle grubu en iyi alternatif metal grubu olarak taşısalardı günümüze kadar

Cevap Yaz
0
2
perseph0ne (Dublör) | 6 Mart 2012, 01:25

bu nasıl bir gruptur ! beni benden alan eşsiz anlatılamaz yaşanır tarzında olsa gerek. bi insanın sesi bu kadar mı güzel olur arkadaş. hayatımda vazgeçemeyeceğim tek şey diyebilirim.. her şarkısının ayrı bir havası var benim gözümde yaklaşık 4-5 senedir dinliyorum ve ölene kadar da dinleyeceğim =) bu aralar Anywhere ve Lithium şarkısına takmış durumdayım.. bu arada hala dinlemeyen arkadaşlar varsa şiddetle tavsiye ediyorum bir kaç şarkısına bakın zaten bağımlısı olursunuz..

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz