Görüyorum ki benden uzun süredir
haber alamamışsın! Vizyona giren filmlerden ve en son gelişmelerden anında haberdar olmak ister misin? İzin Ver Daha Sonra
Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Matthew Bellamy

Matthew Bellamy profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.7/ 10
12 oy
11 kullanıcının favorisi

Matthew Bellamy

İngiltere

9 Haziran 1978

Matthew Bellamy Biyografisi

Matthew Bellamy, 1978 doğumlu,ingiliz rock grubu muse\'un solisti, gitaristi, klavyecisi ve söz yazarı.

Matthew Bellamy büyüdüğü yer olan Devon için şunları söylemişti: “Devon bize hiçbir şey vermeyen sıkıcı bir kasabaydı… Orada tamamıyla kapana kısılmış hissederdik kendimizi. Bütün arkadaşlarımız uyuşturucu ve müziğe sarıldılar , biz ikincisine yoğunlaştık ve kendimize, müziği kaçıp kurtulmuş gibi hissedecek biçimde yapmayı öğrettik.”

Matthew Bellamy’nin ağzından grup arkadaşlarıyla tanışma öyküsü, onla yapılan bir röportajda şöyle yeraldı: “12-13 yaşlarındaydık. Ben önce Chris’le tanıştım. Okulda çok sayıda grup vardı… Ben de bu gruplardan birinde piyano çalıyordum, Chris başka bir gruptaydı ama tanışıyorduk. Dominic popüler bir gruptaydı, herkes o grupta olmak isterdi. İşte bu yüzden gitar çalmaya başladım… Daha sonra gruplarına yeni bir gitarist gerektiğinde şansımı denemek istedim ve Dominic’le arkadaşlık kurduk. Sonraki iki yıl bir sürü sorun yaşadık, gruba yeni üyeler geliyor ve kısa süre sonra gidiyorlardı. Sadece Dominic ve ben sabittik… O sıralarda beste yapmaya başladım. Fakat bir basçıya ihtiyacımız vardı. Dediğim gibi Chris’i tanıyordum ama o zamanlar Chris davul çalıyordu. Onun yetenekli ve ciddi bir adam olduğunu düşünüyordum, bu yüzden ona bas çalmasını teklif ettim, o da kabul etti. Hiç şüphesiz biz eğlence olsun diye müzik yapıyorduk. 18-19 yaşlarına geldiğimizde iş ciddileşti. O zaman üniversiteye gidecek miydik gitmeyecek miydik, karar vermek zorundaydık. Biz artık okulla ilgilenmediğimizi anladık; istediğimiz şey gruba devam etmekti; para kazanmak için ufak tefek işlerde çalışmayı göze almıştık. Bu kararı almak çok kolay olmadı ama şimdi düşünüyorum da, her halükarda okuldan zaten nefret ediyordum.”

Devamı
Gizle

Tüm yorumlar (5)

Avatar
BenderRodriguez (Profesyonel) | 4 Ağustos 2012, 19:26

Böyle yetenekler çok nadir çıkıyor yüzyılımızda. Büyüksün Matt usta

Cevap Yaz
0
0
x-headbang-xx (Profesyonel) | 16 Ekim 2010, 09:59

Ne yani ?! Bu muhteşem adamı bu kadr kişi mi tanıyor !?
Ben bayılıyorum adamım yaa ! :D
Muse,Muse,Muse  !!!
Matt <3

Cevap Yaz
0
1
prettylife (Profesyonel) | 17 Ekim 2010, 15:33

adamım matt :D

0
0
Fidell (Artist) | 20 Temmuz 2010, 02:26

Kendinizi onun sesiniz hafifliğine bırakın... Nereye gitmiş olursanız olun o yer mutlaka sizi rahatlatan bir yerdir. Bu adamın sesi çok farklı, anlatılamaz. İnsanı gerçekten rahatlatan bir sese sahip. Yeteneği sadece bu sesle kalmıyor,gitar ve piyano ritimleri muhteşem. Piyano çalışına da hastayız efendim, bitiyoruz. Kendisine bitiyoruz aslında. Sesine, güleryüzüne, karizmatikliğine... Sahnede yaptığı şovlar çok iyi. Onun yaptığı müzik, muhteşem sesiyle söylediği şarkılar bizim 'Direnişimiz'.

Cevap Yaz
0
0
bgm-fb (Amatör) | 3 Şubat 2010, 21:57

müzik dehası, kafayı uzaylılarla ve komplo teorileri ile bozmuş, ne yapsa yakışan(pembe saçından tutunda tavuk kıyafetine kadar), benim salyalarımla harmanlanmış şükelaötesi insan...çok seviyürük onu :D:D

Cevap Yaz
0
0
Xaspian (Dublör) | 11 Haziran 2009, 20:46

Benim biricik müzik dahim!!  Hep seveceğim Matt'i. Yüz yılın gitaristi benim için!!

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz