Mark Henry

7,6 26 oy

Mark Henry Biyografi

Jerrold Henry'in (12 Haziran'da doğmuş, 1971), dünyaya güncel olarak işaretli, (WWE) onun çiğ damgasında yapıyor olan eğlence güreşiyor olan Amerikalı profesyonel bir güreşçi olduğunu işaretler. Güreşmenin dışında, o, 1992 bir Olimposlu ve en kuvvetli adamın, karşı çıktığı Arnold Schwarzenegger'in galibidir. WWF E'de güreşmekten beri, o, bir bir kere Avrupalı çok iyi bir şekilde oldu, ve bir bir kere dünyası çok iyi bir şekilde, 2008'de ECW şampiyonluğunu tutmuş olmak.

 


Profesyonel bir güreşçi olmaktan önce, Henry, bir weightlifterdi, ve Barcelona'da 1992 yaz Olimpiyat Oyunu'nda yarıştı, onun, onuncu olarak süper ağırsıklet bölümde yerleştirdiği İspanya. Üç yıl sonra, 1995 tava Amerikalı oyununda, Henry, süper ağırsıklet bölümde bir bronz madalyasını kazandı. Takip eden yıl, o, bir Kuzey Amerika oldu, merkezi Amerika, Caribbean adaları (NACACI) çok iyi bir şekilde. Hem de 1996'da, Henry, WWF tarafından kefil olmuş oldu, dünya güreş federasyonu önceden olarak bilinen, 1996 yaz Olimpiyat Oyunu'nda, ve profesyonel güreşte bir on yıl kontratına işaret edildi.

 


Henry, önceki Kanadalı profesyonel güreşçiler Stu ve Bret erkek geyiği ve Aslan Burke tarafından eğitildi. O, 1996 Eylül'de onun televizyon güreş sahneye ilk çıkış maçını yaptı. İki yıl sonra, Henry, egemenliğin kararlı ulusuna katıldı. Grubun dağılmasından sonra, o, "Cinsel çikolata" monikeri elde etti, hangisi, tartışmaya yol açan açılarda katılması için onu götürdü. 2000'de, Henry, Louisville'de (OVW)'i güreşiyor olan şirketin gelişmeye yönelik bölgesi Ohio vadisine yollandı, onun güreşen becerilerini geliştirmesi için Kentucky. O aynı yıl, o, güreşmeyi bıraktı, ve weightliftingde odaklamaya başladı. Henry, bir strongman yarışını kazandı, 2002'de Arnold klasiği esnasında.

 

2003'te, Henry, onun, "Thuggin'inki ve Buggin'in girişimleri" gruptan yer aldığı WWE'e döndü, bir grup, kendisinde onların, onların, ırkçılığın kurbanları olduğunu hissettiği bir yarış açısına çalışan ve "Beyaz adam"ı geçerek tutuluyor olan Afrikalı Amerikalılar'dan derledi. Takip eden yıl, Henry, onun quadriceps kasını yırttı, ve bir yıl üstü boyunca yarışamadı. Onun dönüşünün üzerinde, o kısaca, kan davalarında karıştırıldı

Devamını Oku