Görüyorum ki benden uzun süredir
haber alamamışsın! Vizyona giren filmlerden ve en son gelişmelerden anında haberdar olmak ister misin? İzin Ver Daha Sonra
Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Bobby Lashley

Bobby Lashley profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.8/ 10
7 oy
4 kullanıcının favorisi

Bobby Lashley

ABD

16 Temmuz 1976

Bobby Lashley Biyografisi

Franklin Roberto Lashley (d. 16 Temmuz 1976), WWE`de güreşmiş bir Amerikan güreşçisidir.WWE\'den ayrılınca UFC ve AAA \'ye gitmiştir.2009 TNA Lockdown programında TNA debutunu yapmıştır.Ekim 2006`da kemer şansı verilmiştir.

Kendisi JBL\'i yenerek Amerikan şampiyonu olmuştur. Ardından King Booker\'la çekişti ve onu yendi. Ardından Bobby Lashley ECW\'ya geçer ve ECW\'nİn ana kemerini kazanır.Ancak kemerini mcmahon\'un oyunları karşısında kaybeder. Wrestlemania 23\'de Donald Trump ve Mr. McMahon iddaya girerler ikiside güreşçi seçiceklerdi kazanan kaybedenin saçını kesecekti. Donald Trump Bobby Lashley\'i seçti Mr. McMahon ise Umaga\'yı. Ardından Stone Cold Steve Austin olaya karıştı ve hakem oldu. Lashley maçı kazandı ve Mr. McMahon saçından oldu. Ardından Lasley ECW kemerini Mr. McMahon\'a kaybetti. One Night Stand\'ta kemerini geri kazandı.

Draft\'ta RAW \'a transfer olmakla beraber kemerini kaybeder. Kemeri alır ve ikiye ayırır. Lashley RAW\'da rakibini en kısa sürede yenen kişi olur ve WWE kemeri için maç yapmaya hak kazanır. Ama Great American Bash\'de Cena kemerini korur. Her ne kadar şanssızlık ve sakatlıkla boğuşsa da başarılı bir güreşçidir. Ancak sadece yetenekli ve vücutlu değildir. WWE\'deyken en güçlü isimlerden biriydi. Şu anda WWE\'den ayrılmıştır. Kendisi ayrılmak istemesede diva sevgilisi Kristal\'e yapılan haksızlıklardan dolayı, WWE onu ve sevgilisinin kontratını feshetmiştir. Şu anda MMA\'e katılmak için antrenman yapmaktadır. Kendisi 31 Ekim 2008\'de American Fight League\'de göründü. MMA\'de Joshu Franklin adlı rakibini saniyeler içinde yenerek sadece güreşte iyi olmadığını kanıtlamıştır. 20 Nisan 2009\'da, TNA\'ın PPV\'si olan Lockdown 2009\'da TNA debutunu yapmıştır. TNA\'de ayda sadece 4 gün çalışarak geri kalan vaktinde dövüş maçlarına odaklanacağını söylemiştir.

Devamı
Gizle

Tüm yorumlar (8)

Avatar
goldmaxyldz (Dublör) | 21 Mayıs 2018, 21:28

wwe ye döndü umarım push alır

Cevap Yaz
0
0
aliyildiz_53CP (Profesyonel) | 20 Temmuz 2017, 10:23

kane ye overhead belly belly ve dominator yapmıştı,arabayı da kaldırmıştı,umaga yı da 2 kez ip üstünden atmıştı batista ve jbl ye overhead belly belly yapmıştır jbl ye dominator da yapmıştır

Cevap Yaz
0
0
aliyildiz_53CP (Profesyonel) | 29 Mayıs 2017, 15:33

boyu 1.87

Cevap Yaz
0
0
aliyildiz_53CP (Profesyonel) | 12 Nisan 2017, 11:27

chris master ın master lock kildini kıran ilk kişidir

Cevap Yaz
0
0
aliyildiz_53CP (Profesyonel) | 12 Nisan 2017, 11:25

pes ettiği tek kilit kurt angle-ankle lock
pes ettirdiği kişiler dragon sleeper eric young ve abyys
anaconda vise samoa joe
armlock lada bir jobber ı pes ettirmişti

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz