Görüyorum ki benden uzun süredir
haber alamamışsın! Vizyona giren filmlerden ve en son gelişmelerden anında haberdar olmak ister misin? İzin Ver Daha Sonra
Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Gülsüm Öz

Gülsüm Öz profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.1/ 10
7 oy
3 kullanıcının favorisi

Gülsüm Öz

Bilinmiyor

Bu bilgi mevcut değildir.

Tüm yorumlar (2)

Avatar
yildizemine (Amatör) | 3 Ekim 2014, 12:57

Gülsüm Öz Gelişim yayınları “Büyük Larousse” da düzeltmenlik yaptı. Sosyal projeleri ile adından söz ettiren Gülsüm Öz, 1989 yılında Türkiye’de ilk kez “Tam Gün Ücretsiz Yaz Okulu” açarak binlerce çocuğun spor eğitimi almasını sağladı. Çevko ile iş birliği yaparak Katı atıkları değerlendirme projelerini başlattı. Sokak Çocuklarını tedavi ettirme, okula yazdırma ve ailelerine kavuşturma projelerini hayata geçirdi. İstanbul da “Küçükçekmece Kadın Sığınma Evi” ni açtı.
“İltica” isimli ilk romanı 2009 Ekim ayında, “Anneler Kızları ve Esrar” isimli romanı 2012 yılında çıktı. 2014 yılında “Hoşbulduk Londra” isimli romanını tamamladı. “Yengeç Oyunu” isimli Sinema filminin senaryosunu, “Her şey Oğlum İçin” isimli filmin öyküsünü yazdı.
Öykü dalında ödülleri bulunan Gülsüm Öz, halen Marmara Sanat Akademi’sinde yazarlık dersleri vermektedir.

Cevap Yaz
2
0
yildizemine (Amatör) | 2 Ekim 2014, 21:10

Gülsüm Öz, Sinema ve roman yazarlığının dışında Kadın sığınma evleri, sokak çocuklarına barınma evleri , bütün çocuklara ücretsiz yaz okullarını Türkiye de ilk kez projelendirip hayata geçiren kişidir.

Cevap Yaz
1
1
Görüşleriniz