Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Armağan Çağlayan

Armağan Çağlayan profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
4.3/ 10
10 oy
3 kullanıcının favorisi

Armağan Çağlayan

Türkiye

8 Nisan 1966

Biyografisi

Armağan Çağlayan, 8 Nisan 1966\'da Kocaeli\'nin Hereke ilçesinde doğdu. Çocukluğu ve gençliği Hereke\'de geçen Çağlayan, liseyi bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi\'nde eğitimine devam etti. Ardından İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü\'nde yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra aynı üniversitede İşletme Fakültesi Yönetim Organizasyon Anabilim Dalı\'nda doktora programına başladı.

Avukatlık stajını Kocaeli bürosunda tamamladıktan sonra kısa bir süre aynı şehirde avukatlık yaptı. Daha sonra avukatlığı bırakıp İstanbul\'a geldi. Kuruluş aşamasında Medyapım\'a girdi. Kısa sürede editörlükten genel müdür yardımcılığına kadar yükseldi. 2006 yılında, 11 yıldır çalıştığı Medyapım\'dan ani bir kararla ayrıldı. Burada çalıştığı süre boyunca Bülent Ersoy Show, Huysuz Show, Hülya Avşar Show, Şans Kapıyı Çalınca, Şahane Pazar, Kim 500 Milyar İster, Ünlüler Çiftliği gibi birçok yapımda editoryal koordinatör olarak görev aldı.

Ekranlarda tanınması ise 2003 yılında \"Pop Star\" adlı yarışmada jüri üyeliği yapması başladı. Ardından Finansbank ve Avea gibi reklam filmleriyle, \"Belalı Baldız\", \"İmkansız Aşk\" gibi dizilerde konuk oyuncu olarak görüldü. 2004-2005 yılları arasında Hürriyet Gazetesi\'nin Kelebek ekinde köşe yazısı yazdığı dönem yaptığı ilginç röportajlarla gündeme oturdu. Hürriyet Gazetesi ile başladığı yazarlık hayatına Esquire adlı dergide devam etti. Aynı zamanda Dishy dergisinde Tortu Takvimi adında bir köşe yazdı.

Armağan Çağlayan Medyapım\'dan ayrıldıktan sonra Doğan TV bünyesinde D Production yapım şirketinde, prodüksiyonlardan sorumlu direktör olarak görev almaya başladı. Aynı dönem Deniz Akkaya ile birlikte Top Model Türkiye, Büyük Teklif gibi programların yapımcılıklarını üstlendi. Yine bu dönem \"Kendine Bir Yıldız Seç\" adlı bir Stand Up şov hazırladı.

2006 yılında Star TV\'de \"Son Ütücü\" adlı programı hazırladı. Kısa sürede büyük bir izleyici kitlesi kazanan program, 2006 yılının Eylül ayında Ahmet Şimşek Koleji\'nin düzenlediği \"Medya Başarı Ödülü\"nü almaya hak kazandı. Aynı yılın sonunda Armağan Çağlayan\'nın D Production\'dan ayrılmasıyla program son buldu. 2006 yılından beri İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi\'nde araştırma görevlisi olarak İletişimde Yaratıcılık dersi vermektedir. 2007 Nisan ayında Türk Kalp Vakfı Ödülü alan Armağan Çağlayan halen Osmantan Erkır\'ın hazırlayıp sunduğu \"Pop Star Alaturka\" adlı yarışma programında Ebru Gündeş, Orhan Gencebay ve Bülent Ersoy ile birlikte jüri görevini üstlenmektedir.

Devamı
Gizle
Tüm yorumlar (5)
Avatar
screamneve (Amatör) | 8 Temmuz 2014, 13:10

X Factor yarışmasından ayrılmış, yerine Eurovision'da birinci olan Nigar Cemal gelmiş.

Cevap Yaz
0
0
BaRDaS (Profesyonel) | 24 Ağustos 2013, 03:04

Sevmiyorum bu adamı..Özellikle juri üyesi olduğu zamanlarda..

Cevap Yaz
0
0
DayNYad (Figuran) | 27 Ekim 2012, 11:52

"Erkeğin çirkefi olur mu? Olursa neye benzer?" sorularının cevabı olan, ne işle meşgul olduğundan emin olamadığım ukala, bilgili, enteresan şahsiyet...

Cevap Yaz
0
0
mtiske (Artist) | 5 Şubat 2012, 01:28

Tv showunda ukalalığın tozunu cok kaçırıyordu
tamam kültürü var ama oyuncu olacak adam değil zaten piyasada görünmüyor
Galiba arka plan işleri yapıyor

Cevap Yaz
0
1
KrisMell (Artist) | 14 Ağustos 2010, 19:07

İlk yorum benden gelsin o zaman.. Türkiye'de sanatçı adı altında, nadir beğendiğim insanlardan.. Sivri diliyle olsun, huysuzluğuyla olsun çok beğeniyorum Çağlayan'ı.

Cevap Yaz
1
1
Görüşleriniz