Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Dağhan Celayir

Dağhan Celayir profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1/ 10
4 oy

Dağhan Celayir

Türkiye

Bu bilgi mevcut değildir.

Biyografisi

Dağhan Celayir, 1997’de Galatasaray Lisesini bitirdikten sonra, Bahçeşehir Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarım bölümünü, Bilgi Üniversitesi Sinema TV yüksek lisans programını ve son olarak Hollanda Groningen Üniversitesi’nde sinema ve edebiyat - intensive master programlarını burslu olarak bitirdi.
“Makinelerin İsyanı”, “Şehri Unutanlar” ve “Adadan Çıkmayan Adam” adlı kısa filmleriyle birçok film festivalinde ödül aldı ve filmleri 20’ye yakın ulusal ve uluslararası festivalde gösterildi.
2007’de 200 uluslararası sanatçı arasından seçilerek, UNESCO bursuyla, Avustralya Bundanon’da artist in residency programına katıldı. Birçok TV programında yönetmen ve sinema filmlerinde editör, görüntü yönetmeni asistanı, yönetmen asistanı görevlerinde bulundu.
2008’de, 53. Valladolid, Barcelona ve Tokyo Film festivallerinin yarışma bölümlerinin yanı sıra Cannes Short Film Corner ve 38. Rotterdam Film Festivalinin Resmi Seçkisi’nde yer alan ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafınca desteklenen “Tek Notalık Adam” isimli kısa filminin çalışmalarını tamamladı.

Devamı
Gizle
Tüm yorumlar (0)
Avatar
Görüşleriniz