Anna Camp

8,9 37 oy

Anna Camp Biyografi

Anna Ragsdale Camp, Amerikalı aktris. True Blood dizisindeki Sarah Newlin karakteriyle ve Pitch Perfect serisindeki Aubrey rolleriyle akıllardadır.

Camp 1982'de Güney Carolina'nın Aiken şehrinde dünyaya geldi. Annesi Dee Camp Demokrat Parti gönüllüsü, babası Thomas Sewell Camp ise banka yöneticisiydi. Saluda Camp adında bir de kız kardeşi vardır. Güney Carolina'nın Columbia şehrinde gençliğini geçirdi. Kuzey Carolina Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü'nden 2003'te mezun oldu. New York'a taşınmasının ardından birçok tiyatro oyununda sahne aldı. 2007'de çeşitli dizi ve filmlerde oynamaya başladı. Kariyerinin dönüm noktası, True Blood dizisine girişi oldu. 2. sezonunda Sarah Newlin rolüyle başladığı True Blood sayesinde ünlenen Camp, 2. sezon sonunda diziden ayrıldı, ancak 6. ve 7. sezonlarda yeniden kadroya girdi. 2012'de oynadığı Pitch Perfect'teki Aubrey Posen rolü, sinemada da sevilen bir karakter oldu. Bu karakteri serinin 2. ve 3. filmlerinde de canlandırdı. Ayrıca Woody Allen'ın Café Society filminde, The Good Wife dizisinde de oynadı.

2010'da evlendiği oyuncu Michael Mosley'den 2013'te ayrıldı. Sonrasında Pitch Perfect filmlerinden rol arkadaşı Skylar Astin ile birlikte olmaya başladı ve 2016'da Astin'le evlendi.

Devamını Oku