Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Simone Silva

Simone Silva profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.3/ 10
2 oy

Simone Silva

Fransa

15 Ağustos 1928

30 Kasım 1957

Biyografisi

Martha Simone de Bouillard (1928-1957) Fransız aktris. 1950'li yıllarda ünlü olabilmek için karıştığı Cannes skandalıyla akıllardadır.

1928'de Fransız-İtalyan bir ailenin çocuğu olarak Mısır'ın başkenti Kahire'de doğdu. 1946'da bir İngiliz'le evlenerek bu ülkeye taşındı. Meşhur olma hayallerine burada çok kolay ulaşacağına inanıyordu. Burada ucuz filmlerde oynadı, dergilerde kapak kızı oldu ancak istediği şöhrete kavuşamadı. 1954'te farkedilmek umuduyla Cannes Film Festivali'ne gitti. Burada ünlü Amerikalı aktör Robert Mitchum ile deniz kenarında bir fotoğraf çekimine katılmayı başardı. Ancak çekim sırasında hiç kimsenin beklemediği bir anda üstünü çıkarıp çıplak kaldı ve bu sırada çekilen fotoğrafları büyük yankı uyandırdı.

Bu olayın yardımıyla ABD'ye giderek şansını burada denedi, ancak ne istediği teklifleri aldı, ne de oturma ve çalışma izni alabildi. Sonunda Londra'ya geri döndü ve 2. sınıf filmlerde oynamayı sürdürdü. 1957'de Londra'daki apartman dairesinde öldü. Ölüm sebebi ani felç gelmesi olarak açıklandı.

Devamı
Gizle

Tüm yorumlar (0)

Avatar
Görüşleriniz