Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Barış Bıçakçı

Barış Bıçakçı profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.9/ 10
11 oy
2 kullanıcının favorisi

Barış Bıçakçı

Bilinmiyor

Bu bilgi mevcut değildir.

Biyografisi

Barış Bıçakçı, 1966 Adana doğumlu yazar. Bizim Büyük Çaresizliğimiz adlı romanı Seyfi Teoman yönetiminde sinemaya aktarıldı ve olumlu eleştiriler aldı. Sinek Isırıklarının Müellifi romanını da yazmıştır.

Tüm yorumlar (2)
Avatar
irishman (Artist) | 30 Temmuz 2014, 17:55

Çok geç tanıdığım, eserleri tekrar tekrar okunacak harika bir yazardır. Bir tavsiye üzerine okuduğum, beni fazlasıyla etkileyen "Sinek Isırıklarının Müellifi" kitabından sonra hiç zaman kaybetmeden diğer kitaplarını da okumaya başladım Barış Bıçakçı'nın. "Veciz Sözler", "Baharda Yine Geliriz", "Bizim Büyük Çaresizliğimiz" ve "Bir Süre Yere Paralel Gittikten Sonra" kitapları da fazlaca iyidir. Kısa cümleler ve derin tespitleri karşısında her insan onun kitaplarında bir yerlerde mutlaka kendini bulacaktır. Ayrıca bu güne kadar hiç röportaj vermemiş, imza günü düzenlememiş, hiçbir şekilde ifşa olmamış gizemli bir yazar özelliği de taşımaktadır Barış Bıçakçı. Şimdilik sadece bir fotoğrafıyla yetinmekteyiz. Kitaplarından anladığım kadarıyla bu durumda Sallinger'ın etkisi olduğunu düşünüyorum. Yanılıyorsam beni bağışlasın. Ya da bir sanatçının kişiliğiyle değil de sanatıyla ön plana çıkması gerektiğini üstü kapalı bir şekilde ifade etmeye çalışıyordur. Bu durumun yanlış bir davranış olduğu düşünülemez tabii ki. Artık akıtan banyolarda, toplu konutlarda ve Saydam Caddesi'nden geçerken aklıma gelecek yazardır. Belki de şehrin aynı çay bahçesinde oturmuşuzdur. Belli mi olur, aynı kaldırım üzerinde yolumuz kesişmiştir... İyi ki varsın ve iyi ki yazıyorsun Barış Bıçakçı.

Cevap Yaz
0
0
Melomania (Profesyonel) | 23 Mart 2011, 20:23

Harika bir yazardır.  Veciz Sözler adlı eseriyle gönlümde müthiş bir yer etmişti kendisi. Bizim Büyük Çaresizliğimiz'in sinemaya uyarlanması beni çok sevindirdi. Umarım eserlerinin uyarlanması devam eder veya kendisi senaryo yazar.

Cevap Yaz
0
1
kardelenv (Figuran) | 6 Eylül 2011, 15:57

Katılıyorum sana umarım devamı gelir.

0
1
Görüşleriniz