Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Orkun Uçar

Orkun Uçar profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.7/ 10
13 oy
5 kullanıcının favorisi

Orkun Uçar

Türkiye

1 Haziran 1969

Biyografisi

Burak Turna , 20 Ocak 1975 tarihinde İstanbul \'da doğdu.

İlk, orta ve lise ögrenimini Yeşilköy , İstanbul \'da tamamladı. Kıbrıs Girne Amerikan Üniversitesi \'nde İşletme okudu. Medya sektöründe, dergi ve kitap çevirmenliği, ekonomi muhabirliği yaptı; sonrasinda bankacılık, tekstil gibi çeşitli işlerde çalıştı. Yazma serüveni, günlük, öykü gibi ara adımlar olmadan doğrudan roman yazmakla başladı, ancak hayal kurma serüveni, bilincinin açıldiğı ilk andan beri sürüyor.

Orkun Uçar ile yazdıkları Metal Fırtına ve daha sonra tek başına yazdığı

Tüm yorumlar (4)

Avatar
xsametx (Artist) | 12 Temmuz 2011, 11:06

metal fırtınaya arkdş tavsiyesiyle başlayıp ilk kitaptan sonra saplantı haline geldi metal fırtına 4/turan ı bir günde bitirmiştim Burak turnayla yazdıkları ilk kitab metal fırıtna 1 çok güzeldi daha sonra ayrılmaları ii oldu bence böylelikle orkun uçar poltik kurguya yöneldi MF 2 kayıp naaş Mf 3 Kızıl kurt Mf 4 Turan bunların içinde en güzeli Kızılkurttu Turan ın sonu benim açımdan kötü bitti:)en sevdiğim adm ölmüştü çünkü:)  burak turna metal dırtına 1 de ki gibi yazmaya devm etti..
en karışık kitabi asi anlamk için aynı cümleyi 2 kere okuyodum .derin imparatorluk uda çıkarmış galiba derzulya sersini en kısa zamndan tamamlıcam:)

Cevap Yaz
0
0
Cyborg51 (Profesyonel) | 23 Aralık 2009, 00:26

Metal Fırtına'yı birlikte yazdıktan sonra, sanırım aralarında çıkan bir anlaşmazlık yüzünden seriyi Orhun Uçar ve Burak Turna kendileri tek başlarına devam ettirdiler. Orhun Uçar'ın serisi bana Burak Turna'nınkinden biraz daha sürükleyici geliyor. Okurken anlatımı insanı alıp götüren bir yazar.
İnşallah filmi de öyle olur. Merakla bekliyorum. Hayırlısı...

Cevap Yaz
0
0
theserioussam (Dublör) | 3 Nisan 2011, 13:10

Anlaşmazlık yok. Orkun hoca yayınevi değiştirmiş. Onlar da burak turna'yla devam etmişler. ve haklısın gercekten de ork unki daha güzel. Sağlığımı düşünerek burak ın kitabı yarıda bıraktım .Allah seni inandırsın 1oo. sayfaya nasıl geldiğimi bi ben bilirim :DD

0
0
bozkurt66 (Figuran) | 19 Aralık 2009, 03:01

Burak Turnayı severim ama Orkun Uçar daha ağir basıyor benim için

Cevap Yaz
0
0
myres (Artist) | 11 Aralık 2009, 13:39

burak turna gibi kaliteli yazarlardan.umarım ilk filmide süper olur.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz