Rosalyn Coleman

7,6 11 oy

Rosalyn Coleman Biyografi

Rosalyn, Nuts (2003) adlı Allergic isimli kısa film ödüllü yönetmenin yöneticisidir. Kocası ve ortağı Craig T. Williams tarafından yazılan 'Fındıklara Alerji' ulusal olarak birkaç televizyon kanalında yayınlanmış ve ABD dahil dünyadaki 50'den fazla ülkedeki film festivalinde gösterildi. 

Film yönetmenliği yaptığı diğer filmler: Driving Fish (2002), Çizim Meleği (2007), 'Kırık', 'Başlangıç Evliliği', 'Layla'nın Yası', 'İyi Bir Puroya Vermediğim', 'Bükülmüş', 'Biter ve Başlar', 'Cehennemde Üç Hafta', 'Yumuşak Bir Şekilde Pişirildi' ve 'Size Yalan Vereyim'dir.

Çığır açan belgesel Black Sorority Project: The Exodus (2006) 'da yeniden yürürlüğe girme kısmının yöneticisi, bir sonraki yönetmenlik ödülü, Lorisa Bates ve Craig T. Williams tarafından yazılan romantik bir komedi filmi olan Jimmie (2007) filmi oldu. 

2003 Fox Fellow ödülü kazanan ve Philadelphia Theatre Company'de Intimate Apparel'taki performansıyla 2006 En İyi Kadın Oyuncu olarak Barrymore Ödülü'ne aday gösterilen Coleman’ın rol aldığı televizyon çalışmaları ise: NBC'nin Kaçırdığı, WB'deki ve DCO'nun OZ'sindeki tekrar eden roller. NYPD Blue, NY Undercover, Law and Order SVU ve Law And Order Criminal Intent'dir.

 
Devamını Oku
Bu sanatçı için henüz resim eklenmemiş. İlk sen ekleyebilirsin!