Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Bill Haley

Bill Haley profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
4.3/ 10
2 oy
1 kullanıcının favorisi

Bill Haley

Bilinmiyor

Bu bilgi mevcut değildir.

Tüm yorumlar (1)

Avatar
fergo10 (Profesyonel) | 17 Ağustos 2011, 00:59

Bill Haley, Highland Park, Michigan'da doğdu . Detroit alan Büyük Buhran'ın etkileri nedeniyle, Bill yedi yaşında iken, babası Chester kenti yakınlarındaki Boothwyn, Pennsylvania, aile taşındı. Haley babası banjo oynadı ve annesi bir klasik eğitim ile teknik olarak başarılı bir klavyeci. Haley karton bir simüle gitar, anne ve babası onu gerçek bir satın aldıklarını anlattı. [ 2 ]
"Around The Clock Kaya 1956 Decca albüm eşlik eden anonim kol notlar böylece Haley erken yaşam ve kariyer tarif:" Bill ABD doları 1 bir gece ücreti için oynuyor ve bir açık artırma eğlenceli, 13 yaşında yaptığı ilk profesyonel iş var. Çok kısa bir süre sonra o aynı derecede hevesli gençlerin bir grup oluşturdu ve kendi grubu için oldukça birkaç yerel rezervasyon almayı başardı. "
Kol notları devam ediyor: "Bill Haley zaman onbeş [c.1940] onun gitar ile evden ayrılan ve çok az başka bir şöhret ve servet için sabit bir yol üzerinde önümüzdeki birkaç yıl içinde bu hikaye devam peri. masal şekilde, sert ve yoksullukla mücadele, ancak yararlı bir deneyim cramful günde bir yemek ve diğer sanatsal egzersizler var öğrenmek dışında, o, bir açık hava parkı Show'da çalıştı seslendirdi ve herhangi bir grupla birlikte yodelled onu ve gezici bir tıp gösterisi ile çalıştı. Sonunda Hartford, Connecticut ise, "Aşağı Homers" olarak bilinen popüler bir grup ile bir iş var. Bu kısa bir süre sonra tüm başarılı insanlar biraz zaman ya da başka bir karar olarak karar verdi , kendi patronu olmak ve o yana hiç olmadığı '. [Not: Batı Swing Four Aces olarak bilinen bu notlar, onun erken bant hesap başarısız Bunlar daha sonra pop vokal grubu Four Aces ile karışıklığı önlemek için kendi adını değiştirdi.].
Kol notları varıldı: "Altı yıl boyunca Bill Haley Chester, Pennsylvania Radyo İstasyonu WPWA bir müzik direktörü oldu, ve Bütün bu dönem boyunca kendi grubu LED Bu daha sonra zorlu doğru eğilerek onların kesin gösteren, Bill Haley Kullanıcı Saddlemen olarak bilinen oldu. Batı tarzı. kulüplerin yanı sıra Philadelphia etrafında radyo üzerinden oynamaya devam etti ve 1951 yılında ilk kayıtlarını yaptı.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz