Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Yüksek Sadakat

Yüksek Sadakat profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.9/ 10
33 oy
33 kullanıcının favorisi

Yüksek Sadakat

Bilinmiyor

Bu bilgi mevcut değildir.

Biyografisi

Yüksek Sadakat 1997 yılında Hürriyet gazetesi müzik yazarı ve Blue Jean dergisi Yayın Yönetmeni Kutlu Özmakinacı tarafından \'Filinta\' adıyla kuruldu.

Çok sayıda eleman değişikliği yaşayan grup, Eylül 2004\'te Cemil Demirbakan (vokal), Sefa Deniz Alemdar (davul), Uğur Onatkut (klavye) Serkan Özgen (gitar) ve Kutlu Özmakinacı\'dan (bas) oluşan şu anki kadrosuna kavuştu.
Bu uzun yolculuğun değişik zamanlarında gruba katılan elemanlar, aynı yıl müzikle olan ilişkilerini daha iyi yansıttığını düşündükleri Yüksek Sadakat ismini aldılar. İngilizce kökenli Hi-Fi kısaltmasının tam açılımı olan High Fidelity\'nin birebir Türkçe karşılığı olan Yüksek Sadakat, evlerimizde müzik dinlemek için kullandığımız ve canlı olarak icra edilen müziği en az kayıpla bizlere ulaştıran sistemlere deniyor. Grup için ise bu ad, çok çeşitli kaynaklardan çıkarak aynı paydada buluşan beş müzik adamının, müzikleriyle olan kopmaz bağlarını ifade ediyor.

2005\'in ilk aylarında DMC ile şirketin ilk rock grubu olarak anlaşan Yüksek Sadakat, tüm söz ve müziklerin Kutlu Özmakinacı\' ya, düzenlemelerin gruba ait olduğu kendi adını taşıyan ilk albümü için Nisan ayında stüdyoya girdi. Kayıtları bir ayda tamamlanan ve tonmaisterliği grup elemanı Uğur Onatkut tarafından yapılan albümün miksaj ve mastering\'i Cem Büyükuzun\'a ait.

- Kenan Vural - vokal
- Serkan Özgen - gitar
- Kutlu Özmakinacı - bas gitar
- Uğur Onatkut - klavye
- Alpay Şalt - davul

(Grubun davulcusu olan Sefa Deniz Alemdar ayrılmıştır ve yüksek sadakat grupu şu anda yola Alpay Şaltla beraber devam etmektedir.)

Diğer Bir Not:Grupta Vokal olan Cemil Demirbakan ayrılmış,yerine Türk Rock Müziği\'ne yıllardır gönül veren ve bugüne kadar MFÖ, Bulutsuzluk Özlemi, Yavuz Çetin, Mehmet Güreli, Fuat Güner, Akın Eldes, Yavuz Çetin, Taner Öngür, Ayşe Tütüncü de dahil olmak üzere bir çok sanatçı ve grupla çalışmış, sesi ve güçlü sahne perfomansıyla tanınan bir müzisyen olan, Kenan Vural geçmiştir..

Kendi adını taşıyan ilk albümüyle Türk Rock sahnesine parlak bir giriş yapan Yüksek Sadakat\'in ikinci albümü \'Katil

Devamı
Gizle
Tüm yorumlar (22)
Avatar
screamneve (Amatör) | 2 Eylül 2014, 19:05

Son albümleri IV her yaştan ve her kesimden dinleyicinin ilgisini çekmekte. Albümde 10 şarkı 1 versiyon var. Kutlu Özmakinacı önceki tekliler Fener ve Seninle'nin sözlerini yazmıştı, bu albümde Selçuk Sami Cingi; Bir, Aşk Toprağı şarkılarında müziğini yapmış, Tünel şarkısının da sözlerinde katkıda bulunmuş. Albümün arka tasarımında eski tekli Seninle'den izler taşınırken albüm tasarımı önceki teklilerden daha başarılı olmuş.

Cevap Yaz
0
0
screamneve (Amatör) | 2 Haziran 2014, 15:00

Yüksek Sadakat'i ilk olarak ''Belki Üstümüzden Bir Kuş Geçer'' şarkısıyla tanıdım. O zaman Kabuslar Evi'ne soundtrack yapmalarıyla ve Cemil Demirbakan'ın solistleri olmasıyla tanıyordum. Daha sonra solist değişti falan ben ilgilenmemeye başladım. Eurovision Yarı Final'den sonra da seslerini duyamaz olduk. 2013'ün başlarında çıkarttıkları ''Fener'' teklisi benim dikkatimi çekmezken, 2014 Şubat çıkışlı ''Seninle'' ile tekrar ilgi duymaya başladım. Zira bu şarkı gerek altyapısıyla, gerek solistin başarısıyla ayrı bir yerdedir benim için. IV adını verdikleri albümlerini DMC etiketiyle çıkartmışlar. Albümde Seninle ve Fener şarkıları da bulunuyor. Daha önceden Ajda'nın ''Farkın Bu'' albümünde düet yaptıkları ''Ucuz Roman'' şarkısının da -sanırım- solo versiyonu bulunuyor. Bu albümleri de gerçekten güzel olmuş. Umarım bu albüme klip çekmeyi ihmal etmezler..

Cevap Yaz
0
0
ceydakaya (Figuran) | 10 Temmuz 2012, 13:40

eurovision'da her ne kadar başarısız olsada şarkıları eurovision'da birinci olan sertab erenerden daha ii bence..

Cevap Yaz
0
1
BollyEda97 (Jön) | 28 Ağustos 2011, 02:14

Bence şarkıları mükemmel bir grup ama eski şarkıları daha güzel Kenan Vuralda iyi bir snatçı ama eski yorumcusunun ayrı bir sesi ve havası vardı davulcusunu falanda değiştirmeselerdi belki bu sene daha iyi olacaklardı.

Cevap Yaz
0
0
ashleey (Profesyonel) | 27 Haziran 2011, 19:22

grup ilk zamanlar gayet güzeldi ama sonlara doğru bence kötü gitmeye başladı eurovision dada zatn bizi hüsrana boğdu başka ne denebilir ki...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz