Leyla Göksun

7,4 73 oy

Leyla Göksun Biyografi

19.07.1983 İstanbul doğumlu olan Leyla Göksun 2006 Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunudur. İsmi Doktorlar dizisinde canlandıracağı Ela karakteriyle duyulur oldu. Şimdi de yeni başlayacak Kurşun Bilal Oyuncuları arasında kendini gösterecek. Daha önce Kurtlar Vadisinde de Gönül karakterini canlandırmıştır. Dabbe 2 filminde de oldukça başarılı bir performans sergilemiştir.

Boy: 1.68
Beden: 36
Göğüs/Bel/Basen: 85/65/90
Ayak: 38
Göz Rengi: Yeşil
Saç Rengi: Açık Kumral
Leyla Göksun, ilk yolculuğunu üç yaşında İstanbul’dan İzmir’e yaptı.

İkinci durağı, İngiltere’deki Uluslararası Türk Lisesi oldu. Oyunculukla tanıştığı yer, ortaokulda zaman geçirdiği tiyatro kulübü. O küçük sahneden, “Kendimi en rahat ve mutlu hissettiğim yer” diye söz ederken, 2007?de Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nden aldığı diplomanın öyküsünü şöyle açıklıyor: “Aslında hedefim, kurumsal dünyanın bir parçası olmaktı. Babam yıllarca uluslararası pazarlama yöneticiliği yaptı. Evde hep ürün pazarlama tekniklerini konuşurduk. Çok hoşuma giderdi.”

Oyunculuk ağır bastı.

Oyunculuğun ağır bastığını kendine itiraf ettikten sonra, fotomodellik yapmak için bir ajansla anlaştı. Ajans sayesinde gelen teklifin, kaderini yeniden yazdığını anlatıyor: “Kurtlar Vadisi Pusu için görüşmeye gittikten birkaç ay sonra, Gönül karakteri için seçildiğimi söylediler. Ertesi sabah çalışmayı en çok istediğim şirketten, istediğim pozisyon için kabul edildiğimi öğrendim. O gece hiç uyumadan düşündüm ve oyunculuğu seçtim.” Yolun başında olanlara ilk tavsiyesi, yeteneğini sorgulayıp, ardından eğitim almak. Zaten kendisi de hiç vakit kaybetmeden soluğu Can Gürzap’ın “Diyalog” isimli oyunculuk kursunda aldığını söylüyor. “Akademi Kenter’de Yıldız Kenter’den aldığı oyunculuk dersleri de cebinde. Şimdilerde çok mutlu; çünkü oynamayı en çok istediği rollerden biriyle izleyici karşısında.”

*Deli Saraylı dizisinde ‘Lady Betty’ karakterini canlandıran Göksun,
“Lady Betty, şaşkın bir kızdı. Bambaşka bir karakterdi. Bu daha doğal bir karakter. Oyunculuk yapıyor olmanın eğlenceli kısmı bu” diye konuştu.

Devamını Oku