Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Rolando Villazón

Rolando Villazón profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
5.6/ 10
3 oy
1 kullanıcının favorisi

Rolando Villazón

Bilinmiyor

Bu bilgi mevcut değildir.

Biyografisi

Emillio  Rolando Villazon, 22 Subat 1972 Meksika dogumlu sanatci, 2007 yılında Fransa vatandasi oldu.

O mensubu olduğu Meksika’ya olan sevgisini geleneksel şarkılarla kutluyor. Çocukluğundan beri kendisine eşlik eden Meksika besteleri ise daha sonraları onu bir opera yıldızı haline getirdi.

Rolando Villazon okuduğu şarkıların kalbine işlendiğini ifade ediyor:

‘‘Bu müziği okuyorum çünkü kalbime işlenmiş. Aynen Verdi ve Dinozetti gibi. Ben de ‘Una furtiva lagrima’yı aynı tutku aynı özveri ve aynı derinlikte okuyorum. ‘Ay ay ay, canta y no llores’ gibi tüm zamanların en iyi Meksikalı hit şarkılarını okuduğum zaman o derinlikte oluyorum.Genç bir adam olan Villazon rahip olmak istemiş ama bu sadece masal olarak kalmış. Çünkü hayat onu çok farklı bir hale getirmiş. Ancak o, herşeye rağmen manevi boyutun araştırılmasının bir rahiple eşdeğer olması gerektiğini ifade ediyor:

‘‘Sanatçı olmanın her zaman mistik bir unsurunun olduğunu düşünüyorum. Bir çeşit mükemmeliyeti aramak. Bu tanrı olmayabilir. İnsanoğlunun özüne, iç dünyasına da uzanabilir ki hepimizde olduğu gibi içimizdeki çığlık. Bu ruh evrensel de olabilirdi. Neden burada olduğumuzun sebebi. Cevap verme anlamına gelmiyor ama soruyu bir kalıba koyuyor.”

Rolando Villazon coşkulu ve dışa dönük kişiliğinin yanısıra ciddi anlamda insanlığı düşünen birisi, özgürlügü ise  şöyle tanmlıyor.

Her ne kadar insanlık kültürel, psikolojik,biyolojik ve genetik olarak çeşitli faktörler tarafından açıkça tanmlanmış olsada.. İnsanlık savaşacak. Bana göre en zor kısım nasıl tanımlandığını bulmak için insanlığın vereceği savaş. Tanımlanmış olmasına rağmen insanoğlu özgürlüğü elde edebilir. Bu düşünceden yola çıkarak eğer özgürlük için savaşmak özgürlükse, evet ben özgürüm.’‘


Devamı
Gizle
Tüm yorumlar (0)
Avatar
Görüşleriniz