Görüyorum ki benden uzun süredir
haber alamamışsın! Vizyona giren filmlerden ve en son gelişmelerden anında haberdar olmak ister misin? İzin Ver Daha Sonra
Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Jefferson Airplane

C.R.A.Z.Y.
Jefferson Airplane profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.9/ 10
15 oy
11 kullanıcının favorisi

Jefferson Airplane

ABD

Bu bilgi mevcut değildir.

Jefferson Airplane Biyografisi

Jefferson Airplane 1960’larda San Francisco’da kurulan ilk psychedelic rock topluluğu. Woodstock’ın en başarılı gruplarından biri. Gitaristleri Jorma Kaukonen’dir, ilk albümde vokalde Signe Anderson yer almış ve sonra ve gruptan ayrılmıştır. Vokalde Grace Slick’in yer aldığı dönemde grup altın çağını yaşamıştır

Tüm yorumlar (4)

Avatar
maiyesil (Figuran) | 7 Ağustos 2014, 15:24

sombody to love gibi muazzam bir şarkıya imza atan güzel sesli ablamız :)

Cevap Yaz
0
0
HellRide (Dublör) | 22 Şubat 2012, 14:38

Mükemmel bir grup woodstock'a en fazla damgasını vurmuş grup şarkıları da mükemmel,white rabbit,watch her ride,today gibi şarkıları beni başka yerlere götürür her zaman.Grace Slick'in büyülü bir sesi var ayrıca şarkılara ayrı bir hava katıyor.

Cevap Yaz
0
0
tarsuss (Jön) | 20 Ekim 2010, 22:06

Jefferson Aiplane yada Jefferson Starship, vokallerinde Janis Joplin'in bile kıskandığı Grace Slick. Psychedelic müziğin büyük öncülerinden. California Dreamin' i en mükemmel şekilde yaşayan, flower power'in merkezi San Francisco'lu grup.
Somebody To Love, White Rabbit, Plastic Fantastic Lover, Vlounteers gibi önemli şarkılarla 60  psychedelic jenerasyonunu rahatlatan, kendinden geçiren ve mutlu eden mükemmel bir gruptu.
Flower Power, Hippie, Psychedelic, Califonia Dreamin' akımlarının öncü grubu. Kimi zaman iğneleyici, kimi zaman gerçekçi, kimi zaman aşık.
Hala Grace Slick'in grubu götürmesi, müziğe devam etmesi 60' sevenleri açıkçası çok mutlu ediyor. Yakında 70 yaşına girecek olan Grace Slick'e Allah daha uzun ömür versin.

Cevap Yaz
0
0
Sinemahser (Jön) | 21 Ağustos 2008, 18:39

oyun filminin sonunda white rabbit çaldığında kendisinin o muhteşem yorumuna hayran kaldım.bu şarkı aynı zamanda c.r.a.z.y. filminde de fonda yer almıştır bir sahnede ve Ölümcül Deney 3: İnsanlığın Sonu filminde mixlenerek kullanılmıştır.bu şarkıyı nerde duysam bir kez daha hayran oluyorum:)

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz