Görüyorum ki benden uzun süredir
haber alamamışsın! Vizyona giren filmlerden ve en son gelişmelerden anında haberdar olmak ister misin? İzin Ver Daha Sonra
Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Pink Floyd

C.R.A.Z.Y.
Pink Floyd profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.5/ 10
43 oy
53 kullanıcının favorisi

Pink Floyd

İngiltere

Bu bilgi mevcut değildir.

Pink Floyd Biyografisi

1964 yılında Syd Barrett (gitar), Roger Waters (bas gitar), Nick Mason (Davul) ve Richard Wright (Keyboard) tarafından kurulmuştur. Syd Barrett grup kurulduğunda Sigma 6 olan ismini iki blues ustası Pink Anderson ve Floyd Council\'in isimlerini birleştirerek \'The Pink Floyd Sound\' olarak belirlemiştir. İlk zamanlar yerel bir kitleye sahip olsalar da kullandıkları görsel efektler ve sahne performansları ile kısa denilebilecek sürede ulusal kitleye sahip olmuşlardır. Kurulduğu zamanlar grupta Bob Klose adlı bir gitarist daha bulunmaktaydı. 5\'li \'Lucy Leave\' ve \'King Bee\' şarkılarını kaydettiler ancak daha sonra grup bluestan uzaklaştıkça Bob Klose müzikal farklılıklar yüzünden gruptan ayrıldı.

Devamı
Gizle

Tüm yorumlar (12)

Avatar
elvan_dagguden (Figuran) | 31 Ocak 2014, 12:45

6 yaşımdan beri dinlediğim efsanevi müzik grubudur... hastasıyımdır..

Cevap Yaz
0
1
batouristic (Amatör) | 18 Temmuz 2013, 14:25

Comfortably Numb :)

Cevap Yaz
0
0
zikkzak (Profesyonel) | 17 Ağustos 2012, 09:19

Olimpiyat bitiş programında o manidar albüm kapağını canlandırdılar,izlemeye değerdi :)Wish you were here efsane zaten..

Cevap Yaz
0
0
Player01 (Artist) | 10 Eylül 2011, 21:53

Tüm zamanların en büyük müzik topluluğundan biridir.Grup 70'lerin başında The Dark Side Of The Moon ile dünya çapında uluslarası kapsamda bir başarı elde etmiş ve özellikle de o saatten sonra müzik tarihinin mihenk taşlarından kabul edilmişlerdir.

Cevap Yaz
0
0
fergo10 (Profesyonel) | 17 Ağustos 2011, 01:20

Pink Floyd , onların dünya çapında başarı elde bir İngiliz rock grubu progresif ve psychedelic rock müzik . Onların çalışması, felsefi şarkı sözleri, kullanımı ile işaretlenir sonik deney, yenilikçi albüm sanat , ve özenli canlı gösterir . Pink Floyd en önemli unsurlarından biridir ticari tüm zamanların en başarılı ve etkili bir rock müzik grubu. Onlar, Amerika Birleşik Devletleri 74,5 milyon sertifikalı birimleri de dahil olmak üzere dünya çapında 200 milyon albüm sattı.Grup , Rock and Roll of Fame Hall 1996 yılında müzeye oldu .
Bu bant, orijinal öğrencilerden oluşan Roger Waters , Nick Mason , Richard Wright ve Syd Barrett . 1965 yılında kurulan, ilk kez 1960'ların sonlarında Londra'daki underground müzik sahnesinde oynamak çok popüler oldu . Barrett liderliğinde iki grafik single "ı piyasaya çıkardı Arnold Layne "ve" See Emily Play "ve başarılı bir ilk albümleri Piper at the Gates of Dawn (1967). Gitarist ve vokalist David Gilmour Barrett grup ikincisi bozulan ruh sağlığı nedeniyle kalkıştan birkaç ay önce, Aralık 1967 yılında Pink Floyd beşinci üyesi olarak katıldı. Asli söz yazarı kaybı sonrasında, Pink Floyd'un basçısı ve vokalisti Roger Waters, Gilmour, kurşun gitar bantları müzik kompozisyonu çoğu alarak varsayarak, ve vokal paylaşımı, grubun söz yazarı ve kavram lideri oldu . Bu line-up Pink Floyd ile dünya çapında, eleştirel ve ticari başarı elde etti ile The Dark Side of the Moon , İstek You Were Here , Hayvanlar ve Duvar .
Wright, 1979 yılında grup ve Waters, 1985 yılında sol, ama Gilmour ve Mason (sonradan Wright tarafından yanına döndü) kayıt ve tur devam etti . Waters, Pink Floyd gibi çalışan ve onları tutmak için denemek için yasal yollara başvurdu, ancak anlaşmazlık Gilmour ve Mason devam eder ve aynı zamanda kendi sözleşmeden doğan yükümlülüklerini grup Waters piyasaya hangi bir mahkeme-dışı yerleşim çözüldü . Iki tane daha albüm takip Aklın Bir anlık Lapse veThe Division Bell . Yardım konseri, hırçınlık neredeyse iki yıl tek bir performans için 2005 yılında bir araya grubun ardından Live 8 . Wright, 2008 yılında öldü.Surviving üyeleri Waters, Gilmour ve Mason, Roger Waters 'biri için yeniden bir araya Duvar Tur gösterir 12 Mayıs 2011 Londra'da O2 Arena'da; Gilmour, Mason ve Waters "The Wall dışında" Waters ile birlikte "Comfortably Numb" ve gerçekleştirilir.Hey You şarkısınada hastayımdır!!
 
Hey You!
Out there in the cold
Getting Lonely
Getting Old
Can You Feel Me! -diye başlar ve sarsar öyle devam eder..

Cevap Yaz
1
0
Görüşleriniz