Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Nejat İşler

Kaybedenler Kulübü Yolda (2018) Fragman
Nejat İşler profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
9.2/ 10
2107 oy
3091 kullanıcının favorisi

Nejat İşler

Türkiye

28 Şubat 1972

Nejat İşler Biyografisi

Nejat İşler, tiyatro ve sinema oyuncusu. Birçok önemli TV dizisi ve sinema filminde rol almış olsa da en çok Behzat Ç. dizisindeki Ercüment Çözer ve Barda filmindeki Selim rolleriyle hatırlanmaktadır.

1972 yılında İstanbul'un Eyüp semtinde doğdu. Feshane işçilerinden birinin torunu olan Nejat İşler, ilkokuldan sonra eğitimine Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde devam etti. Ortamına alışamadığı yeni okulunda popüler olmak ve derslerinden kaçmak için okulun tiyatro koluna girdi. Kısa zamanda popüler olan Nejat İşler derslerini de boşluyordu. Liseyi bitirdikten sonra üniversiteye giremeyince, para kazanmak için çay partileri düzenlemeye başladı. Nejat'ın işleri umduğu gibi gitmeyince borca girdi. Borçlarını kapatabilmek için Mahmutpaşa'dan t-shirt alıp Teşvikiye'de bu t-shirtleri satma kararı aldı. Kış aylarında ise t-shirt yerine kitap, dergi ve plak sattı. İki sene sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğraf bölümünü kazanan Nejat İşler iki yıllık olan bölümden askerlik için iyi olmadığını düşünerek vazgeçti.

On yıl kadar satış işleriyle uğraştıktan sonra Taksim’de dolaştığı birgün, bir tiyatro sahnesinde bedeva gösterimde olan 'Danton’un Ölümü' adlı eseri seyretti. 'Ben niye bu işi yapmıyorum?' diye düşünen Nejat İşler, dayısının yanına gittiği Eskişehir’de konservatuar sınavına girmeye karar verdi ve kazandı. İstanbul'a döndüğünde, ilanını gördüğü Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar Bölümü'ne başladı. 1995 yılında Mimar Sinan Üniversitesi'nin devlet konservatuarı bölümünden mezun olana kadar devlet tiyatrosunda ve televizyon dizilerinde rol aldı. Şehnaz Tango'daki Ergün rolüyle dikkat çekti.

1995 yılında mezun olduktan sonra iki arkadaşıyla birlikte 'Kahramanlar ve Soytarılar Tiyatrosu'nu kurdu. Tiyatronun kurulmasından sonra kendi oyunları için hikayeler yazmaya başladı. 'Belki hiç okumayan biri de yazabilir bunları, benim yazı yazmamın nedeni yazmak değil, sadece oynayalım diye yazıyorum.' dediği, 'Tuhaf Şehir Hikayeleri', 'Biz Zavallı Erkekler' ve 'Yalnızlık Benim Gizli Sevgilim' adlı üç kitap yazdı.

41. Antalya Altın Portakal Ödülleri için Erkek Oyuncu dalında aday olarak gösterildi. Her fırsatta amacının başrol oynayıp şöhret olmak olmadığını belirten İşler, tek arzusunun yaptığı işi elinden geldiğinin en iyisi olarak yapmak olduğunu, tiyatro yaparken ölmek istediğini dile getirdi.

1994 yılında rol aldığı ilk televizyon dizisi olan Gurur’dan sonra, Deli Yürek, Şehnaz Tango, Nasıl Evde Kaldım, Dedem, Gofret ve Ben, Aşk ve Gurur, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir dizilerinde oynadı. 1999'da ilk sinema filmi Eylül Fırtınası'nda rol aldı. Mustafa Hakkında Herşey ve Anlat İstanbul filmleri ile sinema oyunculuğuna devam etti. 2000'li yıllarda da Gülbeyaz ve Behzat Ç. gibi dizilerin yanı sıra Barda ve Kaybedenler Kulübü gibi filmlerde de başarılı performanslar ortaya koydu. Barda filminde Selim, Kaybedenler Kulübü'nde Kaan Çaydamlı karakterlerine hayat verdi.

17 Ocak 2014 günü septik şok tanısıyla Bodrum Acıbadem Hastanesi yoğun bakım ünitesine kaldırılan İşler, daha sonra hayati tehlikeyi atlattı. 2018'de Kaybedenler Kulübü 2 filminde yine başrolü Yiğit Özşener'le paylaştı.

Devamı
Gizle

Popüler Yorumlar

Dapoet (Artist) | 21 Kasım 2013, 01:16

Beni seven tek şeyin sigaram olduğunu düşünmeye başladım. Ne zaman birine ihtiyaç duysam elimde onu görüyorum.. Nejat işler

0
10
KullaniciAdindanNefretEderim (Figuran) | 3 Ekim 2013, 22:17

Sakın ölme ! Sağlık durumun baya ağırmış.Merhamet dizisinide bırakmanın nedeni buymuş.Sürekli içiyor günde 2 saat uyuyormuşsun kendine dikkat et abi sen bize lazımsın çok değerlisin Nejat işler .

0
10

Tüm yorumlar (482)

Avatar
halley (Artist) | 30 Mart 2018, 07:49

ölmeye and içmiş gibi.. üstelik uzun ve süründürücü yolu seçmiş.yaşamaktan mı bıkmış, yaşadığı şeyleri unutamamaktan mı? bilinmez. Yine de insan karşısında sağlıklı,yaşadığı tecrübelerden dert değil ders edinmiş,yaşama bağlı hatta aşık bir Nejat İşler görmek istiyor.Umarım yolun sonuna gelmeden, köprüden önce ki son çıkışı yakalar!

Cevap Yaz
0
0
Volk (Efsane) | 23 Mart 2018, 16:03

Nejat'ı çok severim gerçekten. Bu son günlerde ki haline çok üzülüyorum. Hele Yıldız Tilbe'nin klibi nedir öyle Allahınızı severseniz. Çok iyi yerlere gelebilirdi. Yakışıklı dır, iyi oyuncu dur ama hani ne derler harcadı kendini. Yazık :(

Cevap Yaz
0
0
MS (Dublör) | 4 Nisan 2017, 11:17

Kendini işine biraz daha verse dünya çapında bir aktör olabilirdi ama iş işten geçti artık. Hem ses, hem tipi hem de oyunculuğu kusursuz.

Cevap Yaz
1
3
semtaski (Artist) | 28 Mart 2017, 17:09

en iyilerden / 9.0

Cevap Yaz
0
1
desmondkoc (Figuran) | 27 Şubat 2017, 19:54

Bu işi çözse çözse ERCÜMENT ÇÖZER !

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz