Görüyorum ki benden uzun süredir
haber alamamışsın! Vizyona giren filmlerden ve en son gelişmelerden anında haberdar olmak ister misin? İzin Ver Daha Sonra
Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Erman Saban

Erman Saban profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.3/ 10
49 oy
39 kullanıcının favorisi

Erman Saban

Türkiye

22 Mayıs 1983

Erman Saban Biyografisi

Erman Saban, dizi ve tiyatro oyuncusu.

1983'te Makedonya'nın başkenti Üsküp'te doğdu. Türk kökenli bir ailenin çocuğu olan Saban'ın ağabeyi Ertan Saban da oyunculuk yapmıştır. Üsküp Dram Sanatlar Fakültesi Oyunculuk bölümü mezun oldu. Üsküp Türk Tiyatrosu'nda abisi Ertan Saban ile birlikte oyunculuk yapmaktadır. 2005 yılında Türkiye'den bir ekibin Makedonya'daki Türk oyuncuları izlemek için Türk Tiyatrosu'nu ziyaret ettiği sırada performansı ile gözlemcilerin dikkatini çekerek başrollerini Erkan Can ve Güven Kıraç'ın paylaştığı Takva filminde Muhittin karakterini canlandırmıştır. Son olarak Elveda Rumeli isimli TV dizisinde Pürsıçan Kaymakamı Dilaver'i canlandırmıştır.

Devamı
Gizle

Tüm yorumlar (7)

Avatar
hudelfa (Dublör) | 2 Haziran 2012, 00:37

en son takvada izledim... fena değildi....

Cevap Yaz
0
0
scarlettj (Efsane) | 22 Mayıs 2011, 21:25

Kendisi Makedonya doğumluymuş.Biyografisinden öğrendim.Açıkçası Elveda Rumeli dizisinde beğeniyordum kendisini.Kaymakam Dilaver rolünde izliyorduk.Yeni projelerde de sıklıkla izlemek isteriz.Dönem filmleri için aranılan bir yüz olduğunu düşünüyorum.

Cevap Yaz
0
1
SiyahLady (Dublör) | 20 Ağustos 2010, 02:08

çok yetenekli çok sempatik ve çok yakışıklı bir oyuncu. keşke onu daha sık görebilseydim televizyonda

Cevap Yaz
0
1
bsrl (Amatör) | 9 Haziran 2009, 13:22

ben çok seviyorum bu oyuncuyu ayrıca elveda rumeli'nin alex'i ile kardeş olduğunu bilmeyenler de bildiriyim.bence gerçekten de benziyolar.

Cevap Yaz
0
1
ultraslan-musu (Dublör) | 25 Ocak 2009, 02:24

iyi bir oyuncu.elveda rumeli dizisinden taıdım onu eğer birkaç sinema filmnde dizide gösterdiği performansı göeterirse iyi yerlere gelebilir.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz