Görüyorum ki benden uzun süredir
haber alamamışsın! Vizyona giren filmlerden ve en son gelişmelerden anında haberdar olmak ister misin? İzin Ver Daha Sonra
Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Clint Mansell

Filth (Pislik) Türkçe Altyazılı Fragman
Clint Mansell profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.8/ 10
120 oy
109 kullanıcının favorisi

Clint Mansell

İngiltere

7 Ocak 1963

Clint Mansell Biyografisi

Clinton Darryl Mansell, bilinen adıyla Clint Mansell, 1963 doğumlu İngiliz müzisyen ve besteci. Özellikle Darren Aronofsky film müzikleriyle tanınmıştır. Requiem for a Dream, The Wrestler, Black Swan gibi filmlerin akıllardan çıkmayan müziklerine imza atmıştır.

Ayrıca Pop Will Eat Itself grubunun eski solist ve gitaristidir.

Tüm yorumlar (31)

Avatar
Ramanda (Figuran) | 30 Haziran 2015, 00:50

Kendisini siyah kuğuda izlemiştim ve o final sahnesindeki müziği hala aklımdadır buda onun ne kadar başarılı olduğunun kanıtıdır :)

Cevap Yaz
0
0
TwoSteps (Star) | 21 Şubat 2014, 02:31

İyi bir müzisyen. Kendisi dünyanın en iyi 10 epik müziği arasından birini tasarlamayı başarmıştır. Müziğe yüklediği duygu filmden daha fazlasını verir size.

Cevap Yaz
0
1
celilmehmed_celil (Amatör) | 22 Ekim 2013, 15:51

charlie clouser, hans zimmer, clint mansell. Bunlardan iyi muzik yapan ne gordum ne duydum. 3'unude gonulden tebrik ederim. Yaptiklari seyler muhtesem!

Cevap Yaz
0
0
Megara (Jön) | 2 Mayıs 2013, 23:22

Yeteneğine aşık olduğum adam.Yaptığı besteler film soundracktlarının efsaneleri arasında. Hans Zimmer ile karşılaştırılması da bence gereksiz. Clint Mansell karanlıktır,daha derin besteler yapar.Hans Zimmer ise daha görkemlidir.

Ancak Clint Mansell'ın belli bir tarzı vardır,ağırdır,seçicidir.Her filmde duyamazsınız.Bu nedenle sanırım Hans Zimmer'a tercih ederim. Lux Aeterna ve Death is the Road to Awe'ın bende bıraktığı psikolojik etkiyi başka hiçbir beste daha geçemedi.

Cevap Yaz
0
1
xspielbergx (Amatör) | 9 Şubat 2013, 19:51

Çok iyi bir besteci Hans Zimmer' den sonra en iyi besteci diyebilirim... ama çok düşülen bir yanlışı düzeltmek lazım "requiem for a dream" o müthiş soundtrack ı "clint mansell" tarafından bestelenmemiş sadece =derlenmiştir=, müzik =mozart= tarafından bestelenmiş ve asıl adı "Summer Overture" dir

Cevap Yaz
1
1
cartcurt12 (Amatör) | 20 Şubat 2013, 21:03

hayır, beste clint manselle ait mozarta değil, araştırmanı öneririm.

0
0
Görüşleriniz