Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Kevin Smith

Şeytanın İni (2011) Fragman
Kevin Smith profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.9/ 10
63 oy
43 kullanıcının favorisi

Kevin Smith

ABD

2 Ağustos 1970

Kevin Smith Biyografisi

Kevin Patrick Smith ,yönetmen ve aktördür. Bağımsız ve özgün filmleriyle tanınan yönetmen, 'Clerks' adlı ilk filminin 1994'te Amerikan bağımsızlarının kalesi Sundance Film Festivalinden ödülle dönmesiyle sinema dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Filmlerini View Askewniverse (View-Askew Evreni) adını verdiği bir dünyada kurgulayıp çeken yönetmen, bu filmlerinin hepsini memleketi New Jersey'de çekmektedir.Bu dünyada çektiği filmlerinde Jay ve Silent Bob adlı karakterler sıkça yer alır (Silent Bob'u kendisi canlandırmaktadır). Birçok filmi absürd espriler ve Spielberg filmleri,Star Wars serisi gibi popüler kültür öğelerine göndermelerle doludur. Birçok kez Ben Affleck , Matt Damon , Jason Lee gibi aktörlerle çalışmıştır. Aynı zamanda büyük bir çizgi roman hayranı olan Smith, mizah dergilerine yazılar ve 'Jay and Silent Bob' öyküleri de yazmıştır.

Devamı
Gizle

Tüm yorumlar (8)

Avatar
HakunaMatata (Artist) | 10 Ekim 2018, 04:09

Sinemaya "Jay and Silent Bob" ikilisinden başka birşey verdiği söylenemez ama Hollywood'un sağlam aktörleriyle sıkı dostlukları olmalı ki saçma sapan filmlerinde bile uber isimler var. Dogma filmini ayrı tutuyorum cürretkar ve beğendiğim bir filmdi.

Cevap Yaz
0
0
FbSinanSarp (Fenomen) | 25 Ekim 2016, 23:16

Adamın projeleri harbiden on numara Dogma,Sessiz ve Derinde on numara olmasa bile izlenebilir bir yapıt olan Mors Dişi bu adam bu işi biliyor arkadaş.

Cevap Yaz
0
0
maximilliancohen (Figuran) | 27 Haziran 2011, 00:07

silent bob \'un ta kendisidir. inanılmaz eğlenceli filmleri vardır. aynı zamanda star wars hayranıdır. çektiği filmlerle kendine has bir evren yaratmayı başarmıştır...  clerks , jay and silent bob serisi , chasing amy , dogma , mallrats gibi 90lara iz bırakmış filmleri çekmiştir... filmlerini bulursanız ardarda izleyin, kesinlikle sıkılmazsınız. chasing amy filmiyle ben affleck ve  joey lauren adams gibi iki oyuncuyu tanımamı sağlamıştır.
kevin smith, clerks filminde koskoca yüzüklerin efendisi serisini birkaç saniyelik tek bir sahnede özetlemeyi başarmış bir adam olarak kalbime taht kurmuştur :)

 

Cevap Yaz
0
2
Hayatinrengi (Amatör) | 6 Ocak 2011, 05:11

Jay ve Silent Bob, Silent Bob tiplemesiyle bile o kadar başarılı ki :) Çok sempatik biri :)

Cevap Yaz
0
0
pLasTik (Artist) | 16 Şubat 2010, 17:12

bu adamı kilolu diye uçakdan atmışlar ve eline 100  $ sıkıştırmışlar şaka gibi..

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz