Görüyorum ki benden uzun süredir
haber alamamışsın! Vizyona giren filmlerden ve en son gelişmelerden anında haberdar olmak ister misin? İzin Ver Daha Sonra
Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Burak Hakkı

Semum
Burak Hakkı profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.4/ 10
252 oy
250 kullanıcının favorisi

Burak Hakkı

Türkiye

23 Mayıs 1972

Burak Hakkı Biyografisi

Erenköy ilkokulunda başlayan eğitim yıllarımı, Fenerbahçe lisesindeki ortaokul zamanları izledi. Liseyi ise bursla Semiha Şakir Özel Deneme Lisesinde bitirdim.Daha sonra İstanbul Üniversitesi İktisat fakultesi, ekonometri bölümünü kazandım. İstanbul Üniversiteni bittikten sonra ise bitirme derecelerim sayesinde MBA İktisat Master'ı eğitimi için İsviçre Montreux deki European University'den Burs kazandım ve kısa bir süre için İsviçre'ye eğitim amaçlı yerleştim. Ancak oradaki okula ve hayat tarzına adapte olamadığımdan kısa bir süre sonra tekrar vatanıma döndüm. Takip eden sene İ.Ü.İktisat Fak. Ekonometri Bölümü Master sınavını birincilikle kazandım.

 

Üniversite ilk yılında Nasaş (Oynadığım yıllarda Ülkerspor oldu) genç basketbol takımında ve daha sonraki sene A takımda basketbol oynadım. Aynı dönemde Başak Gürsoy modellik ajansında mankenliğe başladım. Ancak modellik mesleğinin daha ağır bastığı bu zamanlarda okul ve spor hayatına son verme kararı aldım.

 

10 yıl modellik ve mankenlik yaptım 1000'den fazla defile tanıtım ve organizasyonlarda yer aldım. 10 reklam filmim oldu. Birçok yarışma da Mankenlik dalında Türkiye'yi temsil ettim. Bunlar; 

 

1993 Vizonshow da halk jurisi beni bay Vizon secti. 

1994 Best model of Turkey yarışması 1.seçildim. 

1995 Manhunt International (Avustralya) yarışma 4.su ve en iyi fotomodel. 

1997 Top Meditteranie (Tunus ) Akdenizin en iyi ikinci mankeni ödüllerini Türkiye'ye getirdim 

 

Bunların dışında 1995-2003 yılları arası zaman zaman İtalya, Almanya, Avusturya, Fransa ve İsviçre başta olmak üzere dünyanın önde gelen ajanslarıyla ve modacılarıyla çalıştım. Yurt dışında yaptığım modellik zamanlarımda aklıma gelen en onemli işler, BMW Z3 james Bond Araba tanıtımı ve Claude Montana defileleridir..

 

2001 yılında model ve dizi oyuncusu olan Sema Şimşek ile evlendim ve daha sonra 25 Ocak 2008 dünyaya gelen Rüzgar adında bir oğlum oldu. 2012 yılında da eşimden boşandım.

Devamı
Gizle

Tüm yorumlar (64)

Avatar
SinemaMuhendisi (Amatör) | 8 Mart 2015, 18:17

Gerard Butler'a benzeyen adam olarak aklımda yer eden insan.

Cevap Yaz
2
0
filmkolikz (Figuran) | 8 Eylül 2014, 14:57

Uzun boylu yakışıklı oyuncu tarık arkan yeni versiyon denebilir onu ilk dudaktan kalbe tanıdım ordsa oyunculuğu iyiydi sonra semum falan bi çok filmde karşımıza çıktı hoş adam.

Cevap Yaz
0
0
umut bulutu (Dublör) | 29 Temmuz 2014, 13:48

Mankenlikten oyunculuğa başarılı bir şekilde geçiş yapan,umut vaadeden bir oyuncu.

Cevap Yaz
0
0
busetopcu (Amatör) | 2 Temmuz 2014, 10:18

Dudaktan Kalbe'de tanımıştım kendisini gayet başarılı bir oyuncu ama bu sene ekranlarda göremiyoruz kendisini

Cevap Yaz
0
0
kerem_k_burak (Amatör) | 16 Eylül 2013, 06:33

malesef bu sene dızı cekmıyor... nedöööön

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz