Cem Erman

6,5 36 oy

Cem Erman Biyografi

Daha önce Habbecik grubunun perküsyoncusu ve Drum Circle\'ın ardındaki beyin olarak tanıdığımız Cem Erman Türkiye\'nin kalburüstü bütün şarkıcı ve müzisyenlerine stüdyo ve sahnede eşlik etmiş ve yaklaşık 700 adet albümde çalmış olan bir müzisyen.

Cem Erman\'ı geniş kitlelerle tanıştıran ilk proje kuşkusuz Asmalı Konak dizisi için yapmış olduğu müzikler oldu. Dizinin başarısının yanı sıra özellikle de tema müziğinin dillere dolanması Cem Erman\'ı daha ilk işiyle dizi müzikleri sektöründe farklı bir yere yerleştirdi.

Asmalı Konak\'ın ardından birçok diziyi müziklendiren, çeşitli jingle\'lara imza atan Cem Erman\'ın en çok bilinen işleri arasında Hababam Sınıfı 3,5, Dön Gel Karhanesi, Gümüş, İstanbul Şahidimdir, Canım Kocacım, Sayın Bakanım, Karaoğlan, Yasemince, Yalnız Değilsin gibi dizi ve TV programlarını sayabiliriz.

Cem Erman için dizi ve film müzikleri yapmak çok heyecan verici, doğru zamanda doğru duyguyu iletebilmek ise oldukça ustalık isteyen bir iş. \'Dramatik bir sahneye öyle bir müzik yapabilirim ki seyredenleri umutlandırabilir, hüngür hüngür ağlatabilir ya da heyecanlandırabilirim. Müzikle görüntüye üçüncü bir boyut katabilirim. Bu tabii ben öyle bir müzik yaparım ki ölü bir filmi canlandırabilirim anlamına gelmiyor çünkü bunların hepsi bir bütündür. Oyuncu karakteri yaratıyor, bense onun duyguyu seyirciye aktarması aşamasında bir köprü görevi görüyorum.\'

Bir Melih Kibar klasiği olan Hababam Sınıfı\'nın müziklerini yapmış olmak Cem Erman için çok anlamlı. Melih Kibar\'ın stüdyosu Melki\'yi devralan Cem Erman, Hababam Sınıfı ile özdeşleşmiş Kibar\'ın müzikal mirasını aynı stüdyoda benzer bir enerji ile devam ettirme konusunda büyük bir heyecan taşıyor.

Devamını Oku
Bu sanatçı için henüz resim eklenmemiş. İlk sen ekleyebilirsin!