Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Arif Keskiner

Aşk Tesadüfleri Sever Fragman
Arif Keskiner profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.8/ 10
32 oy
4 kullanıcının favorisi

Arif Keskiner

Türkiye

Bu bilgi mevcut değildir.

Arif Keskiner Biyografisi

1938 yılında Osmaniye’de doğdu. Gazetecilik yaptı. Önce Ekta Film, sonra da Çiçek Film şirketini kurdu. Amigo Hüsnü adlı filmiyle yönetmenliğe başladı (1875). Abdurrahman Keskiner\'in ağabeyidir.

Önemli filmleri: Kapıcılar Kralı (Zeki Ökten), Selvi Boylum Al Yazmalım (Atıf Yılmaz), Maden (Yavuz Özkan).

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster

Tüm yorumlar (2)

Avatar
Szr-Most (Profesyonel) | 24 Mayıs 2010, 05:30

arif keskiner sadece ve sadece  köşeyi dönen adam filminin yapımcısı olduğu için çok teşekkür ediyorum ve saygılarımı sunuyorum. 1970 yıllarda ülkemizde gelişen siyasi iradenin nasıl amerikan propaganda içinde olduklarını iş dünyası, fabrikatörler ve medyanın amerika hizmetinde olduklarını apaçık göstermiştir. o yasaklı dönemde nasıl olurda bu filme sansürlüde olsa izin vermişler hayret, filmin en dikkat çekiçi kısmı, elinde amerikan bayraklarıyla mahallede dolaşan insanlar kötü anlamda ve filmin başında ortasında ve sonunda 1 mayıs kutlayan işçiler ve bu işçilerin arasına karışan kemal sunal dikkat çekiyor. mükemmel ve harika bir film, kemal sunal bence en güzel filmdir.

Cevap Yaz
0
0
ruyakiz (Efsane) | 29 Eylül 2008, 05:43

Arif Keskiner'i film cemaatinde tanımayan yoktur.Mükemmel kişiliği aldında bir okadar mütevazi ağır bir insan.Hayatı boyunca başarılarını dilerim.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz