Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Gani Müjde

Osmanlı Cumhuriyeti
Gani Müjde profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1/ 10
165 oy
98 kullanıcının favorisi

Gani Müjde

Türkiye

27 Kasım 1959

Gani Müjde Biyografisi

Gani Müjde, güldürü yazarı, yönetmen ve senarist.

Kosova-Prizren göçmeni bir ailenin 4. ve son çocuğu olarak İstanbul'da doğdu. Güngören İzzet Ünver Lisesi'nde okudu. Lise yıllarında karikatüre olan ilgisi nedeni ile Gırgır dergisine gidip gelirken zamanla dergide çalışmaya başladı. 8 yıla yakın bir süre Gırgır ve Fırt dergilerinde çalıştı. Laklak adlı dergide bir süre editörlük yaptı. Sonra bir grup arkadaşı ile birlikte ayrılıp Limon dergisini kurdu. Bu dergide Peynir Gemisi başlığı altında sürekli yazılar yazmaya başladı. Tükenmezkalem adlı bir yazım ve prodüksiyon şirketi kurdu. İlk önemli işi, 1990'ların ortasına damga vuran Kaygısızlar dizisi oldu. Daha sonra Baskül Ailesi, Ruhsar gibi dizilerin senaryolarına katkıda bulundu.

1999'da ilk sinema yönetmenliği deneyimini Kahpe Bizans'la yaşadı. Yeşilçam yıllarının tarihi filmlerine mizahi bir açıdan bakan Kahpe Bizans, 1990'ların sonunda çekilmiş en popüler komedi filmleri arasına girdi. 2000'lerde de birçok başka diziye, örneğin Yahşi Cazibe, Pis Yedili gibi yapımlara senaryolarını verdi. Ayrıca Osmanlı Cumhuriyeti, Bizans Oyunları gibi filmleri yönetti.

2000'de evlendiği oyuncu Belma Canciğer Müjde ile birlikteliğinden Ecesu (d. 2001) ve Arda (d. 2004) adlı iki çocuğu vardır.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster

Popüler Yorumlar

omerfarukyanci (Dublör) | 24 Haziran 2012, 19:35

yahşi cazibe finali tam bir fiyaskoydu. bir daha bu kişinin yaptığı hiçbirşeyi okumam da izlemem de

0
4

Tüm yorumlar (45)

Avatar
Kocakk (Amatör) | 31 Ağustos 2016, 05:00

Adam senaryo sıçıyo. Bence iki kişi var bunun içinde biri hakketen iyi şeyler yazabiliyo diğeri de hem onları mahvediyor. Hem de bombok şeyler yazıyor. Ve Gani Bey biliyorum bunu okuduğunuzda çok üzülecek yataklara falan düşeceeniz amma sizi sevmiyorum bayım.

Cevap Yaz
0
0
cemalak (Amatör) | 25 Şubat 2016, 13:33

bu şahsın ülkemizde ne gibi bir dokunulmazlığı var anlayabilmiş değilim.bu ülkenin dini ve tarihi hassasiyetleriyle dalga geçmeyi kendini adamış.bu adamın ne ne halt olduğu belli de film ve dizilerinde oynayıp ta bu şahsın yaptığı adiliğe ortak olan para veya başka birşey uğruna onurunu ayaklar altına alan sanatçı bozuntularına ne demeli.sormak isterim bu şahsa osmanlıyla ve bu güzelim ülkemizin kültürüyle ne alıp veremediğin var..yoksa zamanında osmanlı senin gelmişine geçmişine birşey mi yaptı. batan ne.......

Cevap Yaz
0
1
aliyoldaser (Amatör) | 22 Ocak 2016, 22:34

dizi ve film yapmadığı zamanlarda iyi biri olabilir aslında

Cevap Yaz
0
1
Negan (Dublör) | 18 Ocak 2016, 23:06

Teşekkürler Gani Müjde. Yaptığın IQ seviyesi düşük İşlerle Bu Salak, Koyun, Beyin Özürlü Cahil İnsanları Kendine Çektiğin İçin. Sen ve senin dikkatini çektiğin Koyun Toplulukla Aynı Ülkede Yaşadığım İçin Utanıyorum.

Cevap Yaz
0
1
1289 (Profesyonel) | 15 Ocak 2016, 20:53

"Yahşi Cazibe, Selena, Pis Yedili, Babam Sınıfta Kaldı, Salih Kuşu, Ankara'nın Dikmeni" daha ne kadar düşebilir ki derken "Bizans Oyunları" ile iyice dip yaptı!!

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz