Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Tuncer Necmioğlu

Tatar Ramazan
Tuncer Necmioğlu profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.5/ 10
57 oy
18 kullanıcının favorisi

Tuncer Necmioğlu

Türkiye

17 Aralık 1936

20 Ağustos 2006

Biyografisi

1936 yılında doğdu. Tıp Fakültesi’nde ve İTÜ Makine Mühendisliği Bölümü’nde öğrenim gördü. Öğrenim yıllarında tiyatro çalışmalarına başladı.

Halk Oyuncuları’nın kuruculuğunu ve genel sanat yönetmenliğini yaptı. Arena, Ankara Sanat, Küçük Sahne ve Devlet Tiyatroları’nda profesyonel olarak çalışan Necmioğlu, sinemada karakter oyuncusu olarak yüzlerce filmde oyuncu, senarist ve yönetmen olarak görev aldı.

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster

Tüm yorumlar (7)

Avatar
MaHi (Jön) | 25 Kasım 2015, 05:35

Cok sevdiğim bir oyuncudur,allah rahmet eylesin.aklımda kalan en beğendiğim performansi karılar kogusundadir.

Cevap Yaz
0
0
filmkolikz (Figuran) | 8 Eylül 2014, 15:13

Usta yeşilçam aktörlerinden uzun zaman önce kaybetttik kötü rollere çok yakışıyordu kuduz çocuklar çiçektir rolü fenaydı usta oyuncu.

Cevap Yaz
0
0
Tomhaardy (Profesyonel) | 30 Temmuz 2014, 06:46

Kendi gibi yüreği temiz bir usta oyunculardan. Allah rahmet eylesin..

Cevap Yaz
0
0
duvi13 (Dublör) | 16 Temmuz 2010, 18:23

Yazık bu gibi büyük oyuncuların değeri ne kadar da az.Robert Pattinson dedikleri beyaz suratlı çocuk bile daha çok övülüyor.Yazık!

Cevap Yaz
0
1
Szr-Most (Profesyonel) | 24 Mayıs 2010, 20:12

öncelikle şunu ifade edyim yeşilçam'da çevirdği filmlerde hep yardmcı rollerle tanınmş ,karaktristklği kendine yakışr şekilde oynayarak ben buyum demiştir.Bu tip aktörlrin diğer sinema emekçlernin çoğu gibi başrollerde görünmemsi,önplanda olmadan bir nevi ikinci-üçüncü planda görünüp en az ön saflar lardakiler kadar öneminin oldğu unutulmamalıdr.aktörmüz ken disine verilen roller icabında kötü adamı (kötü karakterleri) profesyonel tiyatroculğun getirdği birikimle ustaca yanstmıştr. Necmioğlu nun eski dönemlerine bakıp günümüzde yaşlanıp da şansszlığndan da olacak kötü bir hastalğa yakalnması onu dış tan süzüp fiziken ne kadar değiştği ,hastalğının kendini bir hay li zayıflatması akıllara belki de nasıl bir kötü adamdı şimdi ise eski halinden eser yok gibi üzücü ,moral bozucu bir düşünce gelmiştir.bana göre o da hatırı sayılır fakat kendi hastalığna benzer tipte rahtszlıkları olan aktörler gibi sanatçlğın verdği güçle Hacı isminde tv dizisi ve genç oyuncu-sanatçı olarak ta nınan Yavuz Bingöl le teması hüzünlü bir klipte oynamştr.bakı şında diktatör zulmü çektiren sert bakışlar, başka yöndn kötü lük,çirkeflik dahası cesur-iyilksever bir insana karşı içten ve dıştan sinsi sinsi gülmesi o insanı acımaszca arkasndan vurma sı vasıflı tiyatro-sinema emektarı adına söyleyeblirim.sima bakımndan hoca ve balıkçı görünmü veren karakter oyuncmu za allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz