Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

James Whitmore

The Majestic Fragmanı
James Whitmore profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.4/ 10
79 oy
29 kullanıcının favorisi

James Whitmore

ABD

1 Ekim 1921

6 Şubat 2009

James Whitmore Biyografisi

James Allen Whitmore Jr. (1921-2009) Amerikalı aktör. Sinemada özellikle Esaretin Bedeli filmindeki kütüphaneci Brooks rolüyle hatırlanmaktadır.

Harry Truman, Will Rogers ve Theodore Roosevelt hakkındaki tek kişilik şovlarıyla ün kazanan ve özellikle tiyatroda, bunun yanı sıra sinema ve televizyonda başarılı bir performans sergileyen karakter oyuncusu Whitmore, Tony ve Emmy ödülleri kazanmış, Oscar'a da aday gösterilmişti.

Popüler Yorumlar

AlbertPierrepoint (Profesyonel) | 12 Eylül 2011, 15:35

Esaretin Bedeli\'nde hapisten çıktıktan sonra dostlarına mektup yazıp, duvara Brooks was here yazdıktan sonra kendini asan müthiş oyuncu ve hayallerimdeki büyük baba tiplemesi. Aklıma geldikçe duygulanıyorum. sevgili dostlarım:dışarının bu kadar hızlı büyüdüğüne inanamadım. çocukken bir keresinde araba görmüştüm. fakat şimdi her yerdeler. dünya büyük lanet bir acele içinde. şartlı tahliye komisyonu, beni bu yarım eve soktu. adı \"biracı\". ve bir iş, alışveriş mağazasında yiyecekleri poşetliyorum. zor bir iş ve ben dayanmaya çalışıyorum. fakat çoğu kez ellerim acıyor.mağaza müdürünün beni pek fazla sevdiğini sanmıyorum. bazen işten sonra, parka gidip kuşları besliyorum. ve jake\'in birden çıkıp bana \'merhaba\' diyeceğini düşünmeye başlıyorum. fakat bu hiç olmuyor. umarım, her neredeyse, iyidir ve yeni arkadaşları vardır. geceleri uyumakta zorlanıyorum. kötü rüyalar görüyorum yere düşüyormuşum gibi. korkarak uyanıyorum. bazen nerede olduğumu hatırlamak biraz zamanımı alıyor. belki bir silah alıp mağazayı soymalıyım ki beni evime geri yollasınlar. oradayken müdürü vurmalıydım. bir çeşit ikramiye gibi. sanırım artık bu tür saçmalıklar için çok yaşlıyım.burayı sevmiyorum. her zaman korkmaktan yoruldum. kalmamaya karar verdim. sanırım benim gibi yaşlı bir hırsız içinfazla üzülmezler.not: heywood\'a söyle, boğazına bıçak dayadığım için üzgünüm.hiç kuvvetim kalmadı...brooks.

0
7

Tüm yorumlar (15)

Avatar
ercantezcan2 (Figuran) | 25 Eylül 2018, 18:31

BROOKS WAS HERE :'(

Cevap Yaz
0
0
Hüseyin Çelebi (Dublör) | 23 Kasım 2016, 00:38

Brooks was here...

Cevap Yaz
0
2
Atom-MVT (Dublör) | 2 Temmuz 2016, 21:48

B R O O K S
WAS HERE

Cevap Yaz
0
1
deckard (Artist) | 5 Nisan 2016, 21:06

Shawshank hapishanenin ihtiyar mahkumu Brooks.Hapisten çıktıktan sonra bölümü sinema tarihinin en hüzünlü bölümlerindendir.

Cevap Yaz
0
0
Filmettin (Profesyonel) | 5 Haziran 2015, 00:00

Sinemanın Emektarı çok Harika bir oyuncuydu.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz